کاتالوگ های چاپی قابل اعتماد هستند و دردسر کمتری ایجاد می کنند و کاتالوگ های دیجیتال را می توان به راحتی ردیابی و تجزیه و تحلیل کرد .

کاتالوگ های چاپی قابل اعتماد هستند و دردسر کمتری ایجاد می کنند و کاتالوگ های دیجیتال را می توان به راحتی ردیابی و تجزیه و تحلیل کرد .


کاتالوگ چاپی چیست؟

یک کاتالوگ چاپی به عنوان کتابچه ای تعریف می شود که برای پرس چیده شده و تا می شود – و به ترتیب خواندن درست تنظیم می شود. یک کاتالوگ تجاری، کالاها یا خدمات در حال فروش را به همراه توضیحات و قیمت آنها فهرست می کند که به عنوان یک سند چاپی منتشر شده است.

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

کاتالوگ دیجیتال یک سند آنلاین است که محصولات یا خدمات شما را به نمایش می گذارد، و می توانید به عنوان یک لینک مستقیم به آن دسترسی داشته باشید و به راحتی می توانید در اطراف آن حرکت کنید. این کلید تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران است.

در مقایسه با کاتالوگ های چاپی، کاتالوگ های آنلاین می توانند اطلاعات بسیار بیشتری را حمل کنند. آنها امکان ارائه طیف وسیع تری از تصاویر محصول را فراهم می کنند که برای مشتریان بسیار مهم است. 66 درصد از خریداران اعلام کردند که می خواهند حداقل 3 عکس از کالا را قبل از خرید آن مشاهده کنند.

کاتالوگ چاپی در مقابل کاتالوگ دیجیتال :

کاتالوگ ها ابزاری ضروری برای فروش و بازاریابی هستند. آنها به عنوان بخش مرکزی و مادی بسیاری از مشاغل عمل می کنند. سال‌هاست که کاتالوگ‌ها منبع سنتی و ثابت شده اطلاعات برای بسیاری از مردم بوده‌اند اما حتی چنین رهبران موقعیتی در عصر فناوری پیشرفته ما دستخوش تغییراتی می شوند. از آنجایی که نگران آینده کاتالوگ ها هستیم، تصمیم گرفته ایم تا مزایا و معایب کاتالوگ های چاپی و دیجیتال را بسنجیم تا بدانیم پیش بینی ها چیست. آیا کاتالوگ چاپ شده زنده می ماند یا از بین می رود؟

 

چرا کاتالوگ های چاپی هنوز مهم هستند؟

منبع اصلی اطلاعات 

کاتالوگ ها شرکای تجاری و همکارانی برای نمایندگان فروش و بازاریابان هستند که روزانه با آنها کار می کنند. آنها تمام اطلاعات مهمی را که هم فروشندگان و هم مشتریانشان نیاز دارند، در اختیار دارند. کاتالوگ ها منبع اصلی اطلاعات آنها هستند.

ابزار قدرتمند تبلیغات برند

آنها همچنین می توانند ابزار قدرتمندی برای تبلیغات و تعامل برند باشند. تخیلی حرفه ای یک کاتالوگ مارک دار، توضیحات محصولات، محتوای به روز و قیمت ها مطمئنا توجه مشتریان را به خود جلب می کند. آنها می توانند دیدگاه تحریریه و متن اصلی داشته باشند که افراد را درگیر کند و سبک یک برند را قابل تشخیص کند.

تجربه لمسی

کاتالوگ های چاپی لمسی هستند. آنها حواس بینایی، بویایی و لامسه را درگیر می کنند. آنها داستانی در مورد خود برند، محصولات و کیفیت آنها با خود حمل می کنند. این یک تجربه غنی است. بسیاری از مردم نمی خواهند همه اینها را برای نسخه های دیجیتال دور بریزند.

چرا کاتالوگ های چاپ شده با کاتالوگ های آنلاین جایگزین می شوند؟

بحث در مورد اینکه آیا کاتالوگ های چاپی از عصر دیجیتال جان سالم به در خواهند برد یا نه مدتی است که ادامه دارد. بسیاری از شرکت ها از کاتالوگ های چاپی دوری می کنند و تمام مواد کاتالوگ خود را به کاتالوگ های دیجیتال منتقل می کنند. بیایید ببینیم چه عواملی آنها را به چنین تصمیماتی سوق می دهد.

یادگاری از گذشته

کاتالوگ‌های بزرگ و چاپی کمی شبیه به یادگار به نظر می‌رسند، زمانی که کسب‌وکارهای بیشتری تمایل دارند از چاپ به دیجیتال تبدیل شوند.

انبوهی از مواد

در دنیای مصرف‌کننده ما با محصولات و خدمات فراوان، نمایندگان فروش باید انبوهی از مواد فروش را حمل کنند. بسیار ناخوشایند است و زمان را تلف می کند.

زمان بر

مردم می گویند زمان پول است. و کار با کاتالوگ های بزرگ، تلاش برای یافتن اطلاعات خاص، می تواند هم زمان و هم پول را هدر دهد. همه فروشندگان انرژی که در کاتالوگ ها برای جزییات محصول هدر می دهند، ارزش این مشکل را ندارد.

هزینه های چاپ

چاپ کاتالوگ گران است. کسب و کارها خود را به چاپ یک کاتالوگ در چند ماه یا کمتر محدود می کنند. اگر اطلاعات اشتباه چاپ شود یا قدیمی شود، باید منتظر بمانند تا دوباره چاپ شوند. اطلاعات نادرست از تصویر خوب یک برند می کاهد.

آیا کاتالوگ های دیجیتال جایگزین شایسته ای هستند؟

کاتالوگ های دیجیتال امروزه ابزارهای محبوب فروش و بازاریابی هستند و جای تعجب نیست. در اینجا دلیل آن است:

دسترسی

قرار دادن کاتالوگ ها به صورت آنلاین، محصولات و خدمات را بدون افزایش هزینه های چاپ و توزیع، در دسترس مشتریان بیشتری قرار می دهد. این یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند شما و دستیابی به مخاطبان گسترده تر است.

جستجوی آسان

کاتالوگ های دیجیتال به مشتریان این امکان را می دهند که اطلاعات خاص محصول را جستجو کنند: توضیحات، قیمت ها یا تصاویر محصول. مهم نیست که کاتالوگ شما چقدر بزرگ باشد، مشتریان شما هر آنچه را که نیاز دارند بلافاصله پیدا می کنند.

کاتالوگ های دیجیتال را می توان به راحتی ردیابی و تجزیه و تحلیل کرد

تجزیه و تحلیل موفقیت یک کاتالوگ دیجیتال آسان است. ابزارهای تحلیلی زیادی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تعداد اشتراک‌گذاری‌ها و سطح تعامل را ردیابی کنید. در نتیجه، یافته های شما به شما امکان می دهد محتوای آینده را بر اساس آموخته های خود بیشتر بهینه کنید.

چه چیزی را انتخاب کنیم: کاتالوگ چاپی یا دیجیتال؟

بسیاری از شرکت هایی که کاتالوگ برای آنها ضروری است تصمیم به ایجاد دو نسخه می گیرند: چاپی و دیجیتال. کار با هر دو به آنها مزایای بیشتری نسبت به کار با یکی به تنهایی می دهد. هر کاتالوگ مخاطبان وفاداری دارد و اهداف خود را بسیار برآورده می کند.

وقتی از کاتالوگ های دیجیتال صحبت می کنیم، معمولاً منظورمان PDF هایی است که برای مشاهده و دانلود به صورت آنلاین قرار می گیرند. اما فایل‌های PDF به‌صورت آنلاین عالی به نظر نمی‌رسند، خواندن آن‌ها سخت است و به کندی بارگیری می‌شوند.

هر دو مزایا و معایب خود را دارند. در نهایت، این بستگی به کسب و کار شما دارد و اینکه چگونه می خواهید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. آنها چگونه می خواهند پیام شما را بشنوند یا در مورد محصولات و خدمات شما اطلاعات کسب کنند؟ اینجاست که راهنمای ما برای تولید یک بروشور لوکس می تواند کمک کند.

هر کاتالوگی برای دیجیتال مناسب نیست

برخی از کاتالوگ ها ممکن است برای مسیر سنتی مناسب تر باشند، زیرا همه چیز به چشم انداز کسب و کار شما و مخاطبان هدف بستگی دارد. به عنوان مثال، یک کاتالوگ مد یا لوکس در خیابان های مرتفع در چاپ بهتر از دیجیتال کار می کند. این مناظر زیبا و لباس در سایه های پر جنب و جوش و پارچه های مجلل روی کاغذ بهتر به نظر می رسند.

یک کاتالوگ دیجیتال برای چندین پلتفرم دیجیتال فرمت شده است. این شامل گوشی‌های هوشمند، آی‌پد، تبلت و هر چیز دیگری در وب می‌شود – مانند وبلاگ‌ها. معمولاً به عنوان محتوای قابل دانلود در دسترس است.

این معمولاً محتوای تازه‌تر است دامنه توجه در حال کاهش است و مردم می خواهند یک جریان ثابت از محتوا به آنها تحویل داده شود. این بدان معناست که محتوا باید رقابت کند تا جدیدترین و متداول باشد. کاتالوگ‌های دیجیتال معمولاً از نظر فرهنگی رایج‌تر هستند، در حالی که می‌توان آن‌ها را در صورت بی‌اهمیت شدن منابع، حتی پس از انتشار، ویرایش کرد.

 

ویدیوها و پیوندهای رسانه های اجتماعی به مشتریان این امکان را می دهند که بلافاصله برای خرید محصول به وب سایت شما مراجعه کنند. این کار مخاطبان شما را عمیق‌تر درگیر می‌کند زیرا تجربه خرید بی‌نظیری ایجاد می‌کند. همچنین به این معنی است که مخاطبان شما می توانند محتوای شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند تا نظرات، بازدیدها و تعامل بیشتر ایجاد کنند.

این برای آگاهی از برند عالی است. با این حال، در مقایسه با یک بروشور چاپی که به خوبی اجرا شده است، تأثیرات این اشتراک گذاری بسیار کوتاه است.

کاتالوگ های سنتی توسط اینترنت محدود نمی شوند

زیبایی یک کاتالوگ فیزیکی چاپی این است که می توانید آن را هر کجا که هستید ببرید و هر کجا که هستید بخوانید. یک بروشور یا کاتالوگ با طراحی خوب می‌تواند هفته‌ها یا ماه‌ها روی میز قهوه‌خوری افراد به نمایش درآید. آنها بسیار راحت هستند زیرا می توانند در اندازه های مختلف وجود داشته باشند تا بتوان آنها را به راحتی حمل کرد یا در اطراف قرار داد.

محتوای دیجیتال باید برای چندین دستگاه بهینه شود. برای مثال، کاتالوگی که برای مشاهده iPad ساخته شده است، لزوماً بدون کار طراحی هوشمندانه و دقیق، روی صفحه نمایش گوشی هوشمند خوب به نظر نمی رسد. اندازه دستگاه ها متفاوت است، در حالی که مشکلی در بهینه سازی کاتالوگ های چاپی وجود ندارد. به علاوه، شما نیازی به دسترسی به اینترنت ندارید.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *