عکاس صنعتی حرفه ای است که در عکاسی از تجهیزات صنعتی، کارگران و ماشین آلات تخصص دارد. این نوع عکاس اغلب با مشاغل و سازمان هایی کار می کند که نیاز به مستندسازی عملیات خود دارند. از عکاسی صنعتی می توان برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، بازاریابی و مستندسازی فرآیند استفاده کرد.

 عکاس صنعتی حرفه ای است که در عکاسی از تجهیزات صنعتی، کارگران و ماشین آلات تخصص دارد. این نوع عکاس اغلب با مشاغل و سازمان هایی کار می کند که نیاز به مستندسازی عملیات خود دارند. از عکاسی صنعتی می توان برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، بازاریابی و مستندسازی فرآیند استفاده کرد.


سبک های عکاسی صنعتی

انواع مختلفی از عکاسی صنعتی وجود دارد، از جمله عکاسی محصول، عکاسی ماشین آلات و عکاسی فرآیند. عکاسی محصول برای ثبت تصاویر محصولات استفاده می شود. از عکاسی ماشینی برای ثبت تصاویر تجهیزات و ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. عکاسی فرآیندی برای ثبت تصاویر فرآیندهای صنعتی استفاده می شود.

عکاسی محصول چه نوع عکاسی است؟

عکس های محصول گواه ویژگی های محصول است. اکثر خریداران ابتدا به عکاسی محصول نگاه می کنند و سپس توضیحات را می خوانند تا تأیید کنند که آیا محصول برای آنها مناسب است یا خیر. عکاسی محصول به شما چیزهای زیادی در مورد اندازه، شکل، رنگ و حتی نحوه استفاده از آن می گوید.

آیا عکاسی محصول عکاسی تجاری است؟

به طور کلی، عکاسی تجاری به عکاسی اطلاق می‌شود که برای فروش یا تبلیغ یک محصول یا خدمات یا حمایت از یک کسب‌وکار یا سازمان در کسب درآمد بیشتر استفاده می‌شود. اغلب، این می تواند به عکاسی محصول، عکاسی سبک زندگی و حتی عکاسی مد اشاره داشته باشد.

مزایای عکاسی محصول چیست؟

باعث افزایش علاقه به محصول می شود عکس‌های خوب گرفته شده با علاقه‌مند کردن مشتریان بالقوه‌تان، کمک زیادی به شما می‌کنند. اگر آنها عکس را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد به محتوای دیگر شما از جمله توضیحات محصول توجه می کنند که به آنها امکان تصمیم گیری می دهد.

در عکاسی محصول از چه تکنیک هایی استفاده می شود؟

  • از دوربین گوشی هوشمند با 12 مگاپیکسل یا بیشتر استفاده کنید.
  • برای کاهش لرزش دوربین از سه پایه عکس بگیرید.
  • از نور طبیعی پنجره استفاده کنید.
  • نور را با استفاده از فوم بورد برای نرم کردن سایه ها پرتاب کنید.
  • برای برجسته کردن ویژگی‌های محصول، از عکس‌های جارو یا نمای نزدیک استفاده کنید.
  • از زوایای مختلف و اندازه های تصویر عکس بگیرید.

چگونه از ماشین آلات عکس می گیرید؟

تصاویر تجهیزات واقعی را بارگذاری کنید / از یک دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید /  عکس های زیادی بگیرید / از نور طبیعی استفاده کنید / پس زمینه و محیط اطراف را بررسی کنید.

نمایش چندین زاویه  / از عکس های عریض برای بدن و از نمای نزدیک برای قسمت ها استفاده کنید.

چگونه ماشین آلات خود را با عکاسی به نمایش بگذارید ؟

از سه پایه استفاده کنید /  کارگران باید لباس فرم و تجهیزات ایمنی خود را بپوشند /  از کنتراست بالا با وضوح کافی استفاده کنید /  از دوربین خود محافظت کنید.

از لنزهای زوم خوب استفاده کنید /  آموزش ویرایش عکس /  از یک پس‌زمینه ساده برای اشیاء منفرد استفاده کنید.

فرآیند عکاسی چگونه است؟

زمینه : 

عکس تصویری است که توسط یک واکنش فتوشیمیایی ایجاد می شود که تأثیر نور را روی سطحی که با اتم های نقره پوشانده شده است، ثبت می کند. این واکنش به دلیل خواص حساس به نور کریستال های هالید نقره امکان پذیر است. عکاسی از این اصل شیمیایی برای ثبت تصاویر رنگی و سیاه و سفید استفاده می کند. با وجود پیشرفت در فناوری‌های الکترونیکی و تصویربرداری دیجیتال، شیمی نمک نقره روش ارجح برای ثبت تصاویر با کیفیت بالا باقی مانده است.

فیلم : 

فیلم مدرن با پوشش مواد حساس به نور بر روی یک سطح پلاستیکی انعطاف پذیر ساخته می شود. این یک فرآیند پیچیده است زیرا یک رول معمولی از فیلم ممکن است حاوی 15 لایه مختلف باشد. اولین مرحله در این فرآیند، رشد بلورهای میکروسکوپی هالید نقره از نیترات نقره و یون های هالید است. پس از رشد بلورها در محلول به حداقل اندازه معین، آنها را جدا کرده و در یک پایه ژلاتینی مخلوط می کنند. این مخلوط برای حذف یون‌های سدیم، پتاسیم و نیترات شسته می‌شود و امولسیون هالید نقره/ژلاتین حاصل سرد می‌شود و اجازه می‌دهیم تا ژل شود.

روند :

سه مرحله کلیدی در ساخت یک عکس وجود دارد: قرار دادن فیلم در معرض نور، توسعه تصویر و چاپ عکس. در حالی که انواع دیگری از فیلم‌های عکاسی، مانند فیلم‌های پولاروید و اسلاید، و رسانه‌های دیگر برای توسعه عکس‌ها، مانند فیلم و تصاویر دیجیتال وجود دارد، فرآیند کلی تبدیل فیلم 35 میلی‌متری به چاپ عکاسی در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرد.

کنترل کیفیت :

کنترل کیفیت یک عنصر حیاتی در فرآیند عکاسی است. در طول تولید فیلم، پوشش های امولسیونی باید بدون رگه و ضخامت بسیار یکنواخت باشند تا یک فیلم با کیفیت تولید شود. شیمی بسیار پیچیده است و برای اطمینان از کیفیت بالای فیلم طراحی شده است. سنجش‌های مختلفی در هر مرحله از فرآیند تولید فیلم به کار می‌رود تا اطمینان حاصل شود که محصول نهایی عاری از نقص است. مراقبت های مشابهی باید در طول فرآیندهای توسعه و چاپ برای تضمین کیفیت تصویر انجام شود. زمینه های اصلی نگرانی مربوط به غلظت مناسب مواد شیمیایی و زمان و دمای مورد استفاده در مخازن در حال توسعه است.

نکته :

اگرچه عکاسی یک فناوری بالغ است، اما پیشرفت‌ها در نحوه گرفتن عکس‌ها ادامه دارد. به عنوان مثال، کداک اخیرا یک جایگزین مبتنی بر کارتریج برای فیلم 35 میلی متری معرفی کرده است. این سیستم اجازه می دهد تا عکس هایی با فرمت های مختلف با یک دوربین گرفته شود، چه پانوراما یا چاپ معمولی. همچنین بهبودهایی در فرآیندهای خودکار مورد استفاده برای توسعه تصاویر ادامه دارد و منجر به در دسترس بودن امکانات پردازش عکس یک ساعته شده است. آینده واقعی عکاسی ممکن است در حوزه تصاویر دیجیتال نهفته باشد، یک فناوری مبتنی بر کامپیوتر که تصاویر را به صورت الکترونیکی تولید می کند. در آینده این احتمال وجود دارد که روش های ثبت و چاپ تصاویر دیجیتال با کیفیت چاپ های شیمیایی رقابت کنند. علاوه بر این، عکاسی کامپیوتری نتایج تقریباً فوری و توانایی دستکاری ظاهر تصاویر را ارائه می دهد.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسان صنعتی از محصولات، ماشین آلات، تجهیزات و کارکنان عکس می گیرند. این عکس‌ها سپس در وب‌سایت‌ها و در وثیقه‌های بازاریابی مانند مجلات، بروشورها، تبلیغات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند.عکاسی صنعتی نوعی عکاسی است که برای گرفتن عکس از تجهیزات صنعتی، کارگران، فرآیندها و ماشین آلات استفاده می شود. از این نوع عکاسی می توان برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات و بازاریابی استفاده کرد.

عکاس صنعتی حرفه ای است که در عکاسی از تجهیزات صنعتی، کارگران و ماشین آلات تخصص دارد. این نوع عکاس اغلب با مشاغل و سازمان هایی کار می کند که نیاز به مستندسازی عملیات خود دارند. از عکاسی صنعتی می توان برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، بازاریابی و مستندسازی فرآیند استفاده کرد.

آیا عکاسان صنعتی به آموزش تخصصی نیاز دارند؟

در حالی که عکاسان صنعتی لزوماً به آموزش تخصصی نیاز ندارند، آنها باید درک قوی از اصول و تکنیک های عکاسی داشته باشند. علاوه بر این، عکاسان صنعتی باید با انواع تنظیمات صنعتی و مقررات ایمنی محل کار خود آشنا باشند.مهم است که عکاس حرفه ای که انتخاب می کنید با بخش صنعتی شما آشنا باشد. هر محیط صنعتی می تواند از نظر عکاسی و ایمنی چالش برانگیز باشد. استخدام حرفه ای مناسب می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند.

آیا عکاسی تجاری و صنعتی یکسان است؟

بله و خیر، عکاسی تجاری و عکاسی صنعتی شبیه هم هستند. عکاسی صنعتی زیرشاخه ای است که در دسته بزرگتر عکاسی تجاری قرار می گیرد.عکاسی تجاری نوعی عکاسی است که برای ثبت تصاویر محصولات یا خدمات برای مقاصد تجاری استفاده می شود.از طرف دیگر عکاسی صنعتی نوعی عکاسی است که برای ثبت تصاویر تجهیزات صنعتی، کارگران و ماشین آلات استفاده می شود.بنابراین به نوعی یکسان است، اما می تواند در همان زمان واقعاً متفاوت باشد.

چه شرکت هایی به عکاسی صنعتی نیاز دارند؟

شرکت هایی که به خدمات عکاسی صنعتی نیاز دارند می توانند متفاوت باشند، اما برخی از نمونه ها شامل تولید کنندگان، توزیع کنندگان و ارائه دهندگان خدمات می شود. این شرکت ها اغلب از عکاسی صنعتی برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، بازاریابی و مستندات محصول استفاده می کنند.کسب و کارهای بزرگ اغلب از عکاسی صنعتی برای به نمایش گذاشتن توانایی های خود استفاده می کنند. مهمتر از آن، انتقال داستان خود به مشتریان بالقوه برای آنها حیاتی است. از آنجا که به مشتریان اجازه می دهد با شرکت های خود ارتباط برقرار کنند، اکثریت قریب به اتفاق عکاسی صنعتی بر جنبه انسانی تولید تمرکز دارد.

کسب و کارها چگونه از عکاسی صنعتی استفاده می کنند؟

کسب و کارها می توانند از عکاسی صنعتی برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، بازاریابی و مستندسازی محصول استفاده کنند. علاوه بر این، از عکاسی صنعتی می توان برای ثبت تصاویر تجهیزات صنعتی، محصولات و ماشین آلات استفاده کرد.بیشتر درخواست هایی که از مشتریان می بینیم برای بازاریابی است. ما مشتریان زیادی داریم که به عکس های صنعتی عالی برای وب سایت های خود نیاز دارند. اما این تازه شروع است، زیرا تقریباً هر نوع رسانه ای نیاز به عکاسی دارد.

چرا عکاسی صنعتی مهم است؟

عکاسی صنعتی مهم است زیرا می تواند تنها راه موثر برای انتقال ایده های پیچیده به مشتریان باشد. تصاویر واقعاً می توانند بر ویژگی ها و مزایای شرکت شما تمرکز کنند. می تواند مزیت های رقابتی شما را برجسته کند. این می تواند نشان دهد که سازمان شما یک شهروند شرکتی خوب است.درک ایده ها از طریق عکس آسان تر از هر شکل دیگری از رسانه است.

آیا عکاسی حرفه ای برای مشتریان صنعتی مهم است؟

وقتی صحبت از عکاسی صنعتی می شود، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا ارزش استخدام یک عکاس حرفه ای را دارد یا خیر. از این گذشته، آیا کسی با یک دوربین خوب نمی توانست فقط عکس بگیرد؟در حالی که درست است که دوربین‌های مدرن نسبتاً کاربرپسند هستند، اما عکاسی خوب بسیار بیشتر از اشاره کردن و کلیک کردن ساده است.یک عکاس حرفه ای این تجربه و تخصص را دارد که بتواند بهترین تصاویر ممکن را از محصولات یا امکانات شما ثبت کند. آنها می دانند که چگونه از نور و ترکیب بندی برای ایجاد عکس های چشم نواز استفاده کنند که تأثیر بسیار خوبی بر مشتریان بالقوه بگذارد.

علاوه بر این، یک عکاس حرفه ای می تواند سطح بالاتری از خدمات مشتری را ارائه دهد و با شما همکاری کند تا اطمینان حاصل کند که از محصول نهایی راضی هستید. بنابراین اگر به دنبال عکاسی صنعتی با کیفیت بالا هستید، قطعاً ارزش استخدام یک متخصص را دارد.

چه چیزی در برنامه ریزی یک عکاسی صنعتی وجود دارد؟

برنامه ریزی یک عکاسی صنعتی می تواند کمی دلهره آور باشد، اما لزومی ندارد. اولین قدم این است که با مشتری خود در مورد نوع عکس هایی که نیاز دارند صحبت کنید. بخش های مختلف صنعتی نیازهای متفاوتی خواهند داشت. برای مثال سایت های ساخت و ساز در مقایسه با یک تاسیسات صنعتی می توانند بسیار متفاوت باشند.هنگامی که الزامات خود را مشخص کردید، می خواهید یک لیست شات ایجاد کنید. این شامل محیط‌های صنعتی مختلفی می‌شود که باید به تصویر کشیده شوند. شما می توانید عکاسی معماری را برای تمرکز واقعی بر روی تاسیسات بگنجانید.

پس از این، شما می خواهید یک تاریخ را انتخاب کنید و به تصویربرداری ادامه دهید. بدیهی است که این فقط یک اجرای سریع از فرآیند برنامه ریزی است. برای یک راهنمای جامع، بررسی کنید: چگونه یک عکسبرداری از ابتدا تا پایان برنامه ریزی کنیم

کلام آخر :

عکاسی صنعتی نوعی عکاسی است که برای گرفتن عکس از تجهیزات، محصولات و ماشین آلات صنعتی استفاده می شود.از تصاویر صنعتی می توان برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، بازاریابی و مستندسازی فرآیندهای تولید استفاده کرد. علاوه بر این، عکاسی صنعتی می تواند به کسب و کارها کمک کند تا محصولات و خدمات خود را ارتقا دهند. اگر به یک عکاس صنعتی نیاز دارید، حتماً یک حرفه ای را استخدام کنید که تجربه و تخصص داشته باشد تا عکس هایی با کیفیت بالا به شما ارائه دهد.

 

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *