کاتالوگ دیجیتال چیست؟

کاتالوگ دیجیتال چیست؟


کاتالوگ دیجیتال 

کاتالوگ دیجیتال یک سند آنلاین است که محصولات یا خدمات شما را به نمایش می گذارد، و می توانید به عنوان یک لینک مستقیم به آن دسترسی داشته باشید و به راحتی می توانید در اطراف آن حرکت کنید. این کلید تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران است. به لطف کاتالوگ های دیجیتال، مشتریان می توانند به راحتی داده های محصول خاص مانند توضیحات، قیمت و عکس ها را تنها در چند ثانیه پیدا کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا تجربه‌ای جذاب‌تر داشته باشند

کاتالوگ های هوشمند ابزارهای آنلاینی هستند که به صاحبان برند و کارمندان آنها اجازه می دهند که محصولات خود را به روز رسانی کنند و دسترسی آسان داشته باشند.و این شامل همه محصولات و خدمات برند می شود . با این حال، صاحبان برند و کارمندان تنها ذینفعانی نیستند که نیاز به دسترسی به محصولات دارند. مشتریان باید بتوانند محصولات را تنها با چند کلیک کشف کنند.

مزایای کاتالوگ چیست؟   

  • کاهش هزینه برای عملیات پردازش داده ها
  • بهبود رضایت مشتری
  • سفارش دقیق
  • سازگاری بهبود یافته با فرآیندهای خرید
  • هزینه های اداری داخلی کمتر

تاثیر کاتالوگ دیجیتال و افزایش فروش :

اگر نتوانید به پایگاه خریدار باهوش اینترنت کمک کنید تا تحقیقات خود را تکمیل کند، فروش خود را از دست داده اید. اما اگر کاتالوگ دیجیتال شما آنقدر جامع، به قدری آسان برای جستجو، و آنقدر آموزنده است که تمام شک و تردید را از مشتری بالقوه برطرف می کند، فروش خواهید داشت. به طور خلاصه، فروش شما به میزان شفاف و مفید بودن شما بستگی دارد. و وقتی از کاتالوگ ساز تجارت الکترونیک B2B استفاده می کنید، این همان چیزی است که به دست می آورید.

چرا به کاتالوگ نیاز داریم؟

کاتالوگ ها ایده های جدیدی را معرفی می کنند. آنها آگاهی ایجاد می کنند و مصرف کنندگان را برای خرید از طریق کانال های دیگر ترغیب می کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که کاتالوگ‌ها زمانی بیشترین موفقیت را دارند که در یک کمپین بازاریابی چند کاناله گنجانده شوند تا مشتریان را به سمت سایت‌های تجارت الکترونیک هدایت کنند تا خریدها را بهینه کنند.

چرا کاتالوگ در تجارت مهم است؟

داشتن کاتالوگ‌های محصولات به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا نرخ تبدیل را به‌عنوان فروشندگان بهبود بخشند، و مشتریان/بالقوه‌ها می‌توانند به جای صرف زمان برای کشف و راه‌حل مشکل، گفتگوهای متنی داشته باشند. وقتی مشتریان تمام داده‌های مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند، می‌توانند به دنبال تاییدیه، تصمیم‌گیری و خرید محصولات با کارآمدتر باشند.

کاتالوگ محصول چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

این به مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا محصولات و خدمات شما را بررسی کنند و به درک بهتری از آنچه می توانید به آنها ارائه دهید برسند. البته، برای بهینه سازی تأثیر کاتالوگ خود، مخاطبان بالقوه شما باید بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. با چاپ، مشتری باید کاتالوگ واقعی را در مقابل خود داشته باشد.

تعریف محتوا نویسی در کاتالوگ :

محتوا نویسی در کاتالوگ عبارت است از تولید و تنظیم اطلاعاتی که قرار است در کاتالوگ به مخاطب و یا مشتری ارائه شود. بدون در نظر گرفتن اینکه چه محصول و یا خدمتی را به مشتریان خود ارائه می کنید، شما نیاز دارید در کاتالوگ خود با مشتریان خود صحبت کنید. تولید و تنظیم این لایه های اطلاعاتی در کاتالوگ ها، برای توصیف محصول و یا خدمت را محتوا نویسی می گویند.

امروزه نوشتن یک محتوا خوب و مفید برای کاتالوگ به یک چالش بزرگ تبدیل شده. در واقعیت شما به عنوان مالک و یا مشاور یک کسب کار در بخش محتوا نویسی در کاتالوگ ، یکی از شرایط زیر را دارید:

  • در بخش محتوا نویسی در کاتالوگ مشکلات جدی دارید، بی آنکه از آن مطلع باشید.
  • تلاش دارید برای محتوا نویسی در کاتالوگ انرژی بیشتری بگذارید تا شرایط را بهبود دهید.
  • برای محتوا نویسی در کاتالوگ و دیگر بخش ها از متخصصین محتوا نویسی استفاده می کنید.

مهمترین مزایای کاتالوگ هوشمند دیجیتال:

 

صرفه جوی در هزینه

شاید یکی از مهمترین مزیت های کاتالوگ هوشمند دیجیتال کاهش چشم گیر هزینه های چاپ کاتالوگ باشد. در واقع با در اختیار داشتن کاتالوگ الکترونیکی محصولات و یا خدمات خود نیاز بسیار کمی به آماده سازی کاتالوگ چاپی خواهید داشت. انتشار کاتالوگ هوشمند دیجیتال نیز قاعدتاً نباید برای شما هزینه بردار باشد و اگر از نسل های جدید کاتالوگ الکترونیکی مانند اسمارت کاتالوگ استفاده کنید، دیگر نیازی به هزینه های اضافی مانند تکثیر کاتالوگ روی CD و فلش مموری و …نخواهید داشت. اگر بخواهیم در یک جمله صرفه های اقتصادی اسمارت کاتالوگ را بررسی کنیم باید بگوئیم: تنها کاتالوگ کاربردی که بابت آن فقط یکبار هزینه می کنید!

صرفه جویی در زمان

با در اختیار داشتن کاتالوگ دیجیتالی فرآیند ها با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. می خواهید برای کسی کاتالوگ خود را ارسال کنید؟ در عرض چند ثانیه از هر طریقی که تمایل داشته باشید، کاتالوگ تان را به دست او می رسانید.

مهم نیست شما کجا هستید. مهم نیست مخاطب شما کجا است. مهم نیست که در چه ساعتی از شبانه روز هستید. هر جا، در هر زمان که بخواهید می توانید اسمارت کاتالوگ خود را ارسال و منتشر کنید. حذف محدویت مکان و زمان یکی دیگر از مزیت های کاتالوگ الکترونیکی (کاتالوگ دیجیتال) است.

 افزایش تعداد مخاطب

وقتی از کاتالوگ دیجیتالی با تیراژ واقعی بی نهایت صحبت می کنیم، یکی از بزرگترین مزیت های کاتالوگ هوشمند دیجیتال برایتان رقم می خورد. تیراژ بی نهایت به چه معنا؟! به این معنا که بدون هیچ هزینه ای، می توانید بی نهایت بار کاتالوگ خود را منتشر و برای بی نهایت مخاطب ارسال کنید. بدون هیچ هزینه اضافه و سر باری.

این مزیت کاتالوگ الکترونیکی (تیراژ بی نهایت) که فقط در برخی از انواع کاتالوگ الکترونیکی محقق می شود. شما را قادر می سازد برخلاف کاتالوگ های چاپی که همیشه محدود به تیراژ مشخصی هستند، بدون هیچ محدویتی به بیشمار مخاطب کاتالوگ ارسال کنید و کمپین های بازاریابی خود را با تعداد مخاطب بیشتری برگزار نمائید.

ارتباط مستقیم با مخاطب

برخلاف کاتالوگ های چاپی که هیچ ارتباطی بین شما به عنوان مالک کاتالوگ و مخاطب شما برقرار نمی کنند، کاتالوگ های الکترونیکی امکاناتی دارند، که این دسترسی را به مخاطب می دهند که ارتباط مستقیم با شما و برند شما برقرار کند. این ارتباط که یکی از بزرگترین مزیت های کاتالوگ هوشمند دیجیتال به حساب می آید، به شما این امکان را می دهد تا به سوالات مخاطبان خود پاسخ داده و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

جذب مخاطب برای دیگر رسانه های شما

دنیای بازاریابی و معرفی کسب و کار شما توسط رسانه های مختلفی در اینترنت و فضای مجازی شکل می گیرد. وب سایت و صفحات اختصاصی در فضای وب، شبکه های اجتماعی، کانال های اطلاع رسانی و … همه رسانه هایی هستند که برای بازاریابی دیجیتال بسیار موثر خواهند بود. یکی دیگر از مزیت های کاتالوگ دیجیتال برای کسب و کار شما دسترسی مخاطب به کلیه رسانه های کسب و کار شماست. در واقع یک کاتالوگ هوشمند دیجیتال کاربردی به عنوان یک رسانه میان رشته ای قادر است کلیه رسانه های الکترونیکی شما را به یکدیگر مرتبط کرده و آن ها را در اختیار مخاطب قرار دهد.

بررسی و مانیتورنیگ عملکرد

برخلاف کاتالوگ های چاپی که پس از انتشار هیچ آماری از عملکرد آن ها در جهت اهداف مارکتینگ نمی توان در اختیار داشت، امکان بررسی و مانیتور عملکرد کاتالوگ الکترونیکی از دیگر مزیت های کاتالوگ هوشمند دیجیتال است. می توانید به صورت زنده آمارهای مربوط به انتشار و بازدید اسمارت کاتالوگ خود را بررسی و از آن ها تحلیل آماری بدست آورید. لازم به ذکر است آمارهای گزارش های مربوط به اسمارت کاتالوگ تحت یک پنل آماری اختصاصی در ismt.ir در اختیار صاحبان اسمارت کاتالوگ قرار می گیرد، تا در هر ساعت از شبانه روز به راحتی عملکرد کاتالوگ خود را بررسی کنند.

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *