ویژگی کاتالوگ مدرن

ویژگی کاتالوگ مدرن


20 مزیت کاتالوگ مدرن:

هرکسی که در فرآیندهای محصول یک کسب و کار دخیل است می تواند از کاتالوگ محصول استفاده کنددر اینجا برخی از مزایای استفاده از کاتالوگ محصول برای افزایش فروش یا دستیابی به سایر اهداف تجاری آورده شده است:

1.ارائه اطلاعات

یکی از مزایای اصلی کاتالوگ مدرن این است که  برای هر کسی که آن را می‌خواند قابل درک است. در بسیاری از موارد، شرکت‌ها می‌توانند توضیحات دقیق محصول را ارائه می کنند که به مشتریان یا هر کارمندی اجازه می‌دهد جنبه‌های مهم هر پیشنهاد را متوجه شود. این می تواند تضمین کند که مشتریان از مزایای هر محصول یاد می گیرند.

2.چرخه تجاری را ساده می کند

کاتالوگ های مدرن محصولات می توانند چرخه کسب و کار را با دادن تمام اطلاعات لازم در یک زمان به مشتریان ساده کنند. به جای توصیف هر محصول در زمانی که مشتری درخواست می کند یا مجبور به برقراری ارتباط با هر گونه نگرانی جدید است، مشتریان می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در یک مکان در دسترس داشته باشند. در صورتی که فرآیند سریعتر و پیچیده تر باشد، این می تواند انگیزه بیشتری برای خرید محصول داشته باشد.

3.در ارائه نماینده فروش کمک می کند

اگر یک شرکت از نمایندگان فروش استفاده کند، کاتالوگ های محصول می تواند به آنها کمک کند تا به طور موثر گزینه های بالقوه را برای مشتری توصیف کنند. به جای اینکه مجبور باشند چندین محصول و جزئیات را به خاطر بسپارند، نمایندگان می توانند کاتالوگ محصولات را برای مشتریان توزیع کنند تا به راحتی آنها را بررسی کنند. این می تواند فرآیند فروش را ساده کند و به نماینده اجازه دهد تا بر توسعه رابطه با مشتریان تمرکز کند.

4.نرخ تبدیل را بهبود می بخشد

کاتالوگ محصولات می تواند به متخصصان فروش کمک کند تا مشتریان و فروش های بیشتری را تغییر دهند. ارائه اطلاعات اضافی و اجازه دادن به مشتریان برای مشاهده محصولات در اوقات فراغت می تواند آنها را متقاعد کند که محصولات را خریداری کنند. از آنجایی که مشتریان با آگاهی بیشتر می توانند در مورد خرید خود احساس امنیت بیشتری کنند، کاتالوگ ها می توانند به آنها اعتماد به نفس لازم را بدهند تا به محصولات مورد نظر خود متعهد شوند.

5.برندسازی بصری را تقویت می کند

یک کاتالوگ محصول می تواند فرصتی را برای یک شرکت ایجاد کند تا تلاش های برندسازی بصری خود را تقویت کند. متخصصان بازاریابی و طراحی می‌توانند لوگو، فونت یا رنگ‌های شرکت را در کاتالوگ محصولات بگنجانند، که باعث می‌شود کاتالوگ گسترش واضحی از برند شرکت باشد. این می تواند هویت را در داخل تقویت کند و آن را به مشتریان بالقوه ارائه دهد.

6.به راحتی توزیع می شود

چه کاتالوگ محصول دیجیتالی یا فیزیکی را توزیع کنید، به راحتی می تواند به دست مشتریان برسد. با یک کاتالوگ دیجیتال، می توانید آن را از طریق ایمیل ارسال کنید یا آن را در یک وب سایت یا پلت فرم رسانه های اجتماعی قرار دهید. شما به راحتی می توانید نسخه های فیزیکی را ارسال کنید، آنها را شخصاً در اختیار مشتریان قرار دهید یا آنها را در فروشگاه توزیع کنید.این سهولت توزیع به شما امکان می دهد تا به سرعت تعداد زیادی کاتالوگ را بین مشتریان فعلی، گذشته یا بالقوه توزیع کنید. ارسال آنها به افراد بیشتری می تواند با بهبود شانس تبدیل منجر به افزایش فروش محصول شود.

7.تجربه کاربر را بهبود می بخشد

کاتالوگ محصولات می تواند تجربه ای مثبت و بدون استرس را برای مشتریان ارائه دهد. علاوه بر ارائه اطلاعات اضافی، یک کاتالوگ محصول به خوبی نوشته شده و از نظر بصری جذاب نیز می تواند برای مشتریان لذت بخش باشد. این می تواند آنها را تشویق کند تا از طریق یک کاتالوگ مطالعه کنند و در مورد محصولاتی که دوست دارند فکر کنند. حتی اگر در نهایت چیزی از کاتالوگ خریداری نکنند، می‌تواند باعث شود مشتری تمایل بیشتری به خرید از برندی داشته باشد که از گزینه‌های آن لذت می‌برد.

8.برای بسیاری از صنایع کاربرد دارد

کاتالوگ محصولات اغلب در هر صنعتی که به مشتریان یا سایر مشاغل می فروشد استاندارد است. این بدان معنی است که شما می توانید از کاتالوگ های محصولات برای دستیابی به انواع مختلفی از مشتریان استفاده کنید بدون اینکه نیازی به آموزش آنها در مورد نحوه عملکرد یک کاتالوگ داشته باشید.همچنین به این معنی است که شما به راحتی می توانید از کاتالوگ محصولات به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با شرکا یا سایر همکاران در مورد پیشنهادات شرکت استفاده کنید. به این ترتیب، کاتالوگ محصول می تواند به عنوان یک زبان مشترک ساده اما آموزنده بین صنایع عمل کند.

9.به نمایندگان در نمایشگاه های تجاری یا رویدادهای دیگر کمک می کند

می‌توانید از کاتالوگ‌های محصول به‌عنوان ابزاری مؤثر برای کمک به اجراها، گردهمایی ها یا سخنرانی‌ها در یک نمایشگاه تجاری یا رویدادهای دیگر استفاده کنید. در حالی که محصولی را ارائه می کنید، می توانید کاتالوگ هایی را نیز برای تقویت هرگونه اطلاعاتی که می دهید توزیع کنید. اگر مشتری زمان تماشای نمایش یا صحبت با نماینده را نداشته باشد، می‌تواند به راحتی کاتالوگ محصول را برای خواندن بعداً ببرد.

10.هویت یک کسب و کار را تقویت می کند

بسته به هویت شرکت، کاتالوگ محصول می تواند به بیان یک داستان کامل برای مشتری کمک کند. به عنوان مثال، اگر هویت برند شامل شفاف و آموزنده بودن برند باشد، یک کاتالوگ محصول واضح و دقیق می تواند به ترویج آن ایده کمک کند.چه مشتریان با یک برند و داستان آن آشنا باشند و چه برای اولین بار است که در مورد آن می شنوند، یک کاتالوگ محصول به خوبی نوشته شده می تواند برای مشتری مشخص کند که چه نوع برندی است. این می تواند نشان دهد که کار کردن با شرکت در آینده چگونه می تواند باشد.

11.پیشنهادات یا نسخه های ویژه را منعکس می کند

در حالی که می‌توانید پیشنهادهای معمولی را با یک کاتالوگ محصول توصیف کنید، می‌توانید از آنها برای توصیف رویدادهای خاص مانند فروش یا تبلیغات یا انتشار نسخه‌های منحصر به فرد محصول نیز استفاده کنید. حتی می‌توانید کاتالوگ‌های فردی را برای مطابقت با فرصت‌های فروش خاص ایجاد کنید. این می تواند برای رویدادها هیجان ایجاد کند و اطلاعات منحصر به فرد محصول را به کسانی که احتمال خرید آن را دارند ارائه دهد.

12.الزامات آموزشی را به حداقل می رساند

اگرچه مشتریان اغلب از کاتالوگ های محصولات برای خرید محصولات شرکت استفاده می کنند، کارمندان داخلی نیز می توانند از کاتالوگ های آموزشی استفاده کرده و مطالعه کنند. این می تواند مسئولیت های آموزشی را محدود کند و به کارمندان اجازه دهد تا بر توسعه مهارت های اضافی تمرکز کنند.

به عنوان مثال، به جای اینکه نمایندگان فروش مجبور به گذراندن آموزش های گسترده برای یادگیری تمام اطلاعات محصول شوند، می توانند به سادگی کاتالوگ ها را توزیع کنند. به طور مشابه، کارگران انبار می‌توانند از اطلاعات کاتالوگ برای اطلاع از تلاش‌های بسته‌بندی یا تجارت استفاده کنند، نه اینکه مشخصات مورد نیاز برای هر محصول را به خاطر بسپارند.

13.به مشتریان اجازه می دهد تا با یک برند تعامل داشته باشند

به خصوص اگر از فناوری پیشرفته دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنید، کاتالوگ محصولات می تواند فرصتی برای مشتریان برای تعامل با یک برند باشد. برای مثال، می‌توانید پیوندهایی به اطلاعات یا محصولات مرتبط در یک کاتالوگ اضافه کنید یا نظرسنجی، پرسشنامه یا آزمون‌ها را پیشنهاد دهید.

14.اطلاعات محصول را متمرکز می کند

کاتالوگ محصولات می تواند فرصتی را برای شرکت ها فراهم کند تا اطلاعات محصول را از چندین منبع در یک مکان متمرکز کنند. به عنوان مثال، تیم‌های توسعه محصول می‌توانند مشخصات نهایی را شامل شوند، در حالی که تیم‌های بازاریابی می‌توانند زبان مورد نظر را برای تبلیغ هر پیشنهاد شامل شوند.

به این ترتیب تمامی بخش های داخلی می توانند از کاتالوگ محصولات به عنوان منبع مورد قبول برای اطلاعات محصول استفاده کنند. دسترسی آسان به کاتالوگ برای همه تیم ها می تواند فرآیند تولید و توزیع محصول را تسهیل کند.

15.به مشتریان امکان اشتراک گذاری می دهد

یکی دیگر از مزایای کاتالوگ محصولات این است که به راحتی برای مشتریان قابل اشتراک گذاری است. چه از فرمت دیجیتالی یا فیزیکی استفاده کنید، مشتریان می‌توانند آنچه را که در کاتالوگ خود پیدا کرده‌اند با ارسال یک نسخه فیزیکی یا ارسال پیوند به دوستان خود به اشتراک بگذارند.

این می تواند به شما کمک کند بدون انجام کار اضافی یا استفاده از منابع اضافی، دامنه دسترسی شرکت خود را گسترش دهید. ایجاد یک کاتالوگ جذاب، پر جنب و جوش و خوانا می تواند این احتمال را برای مشتریان ایجاد کند که بخواهند آن را با سایر مشتریان بالقوه به اشتراک بگذارند.

16.شرکت را به صورت داخلی هماهنگ می کند

کاتالوگ محصول اغلب یک سند مشترک است که شامل اطلاعات بسیاری از بخش ها می شود. گردآوری این اطلاعات می تواند همکاری و اشتراک دانش بین تیم ها را افزایش دهد. کاتالوگ محصول که در برخی موارد به عنوان یک پروژه مشترک عمل می کند، می تواند به همسو کردن کار بسیاری از متخصصان ماهر کمک کند.

17.مشتریان را با تصاویر محصول جذب می کند

یکی از مزایای استفاده از کاتالوگ محصولات به عنوان یک استراتژی بازاریابی عمده این است که آنها می توانند از تصاویر قوی و موثر برای متقاعد کردن مشتریان برای خرید محصولات استفاده کنند. در برخی موارد، مشتریان پس از مشاهده تصاویر جذاب و با کیفیت حرفه ای از محصول یا تصاویر مشتریان خوشحالی که از محصول استفاده می کنند، ممکن است انگیزه خرید محصولات پیدا کنند. رسانه کاتالوگ به ارتقای قدرت متقاعدسازی تصویر کمک می کند.

18.گزینه های قابل تنظیم را ارائه می دهد

کاتالوگ های محصولات اغلب بسیار قابل تنظیم هستند. در حالی که می توانید از الگوها برای ایجاد کاتالوگ استفاده کنید، همچنین می توانید هر اطلاعاتی را که برای شرکت کار می کند اضافه یا کم کنید. می‌توانید اطلاعاتی درباره شرکت، به‌روزرسانی‌ها، اطلاعات تماس یا فعالیت‌های تعاملی داشته باشید.

یا می توانید از یک کاتالوگ محصولات ساده و سرراست نیز استفاده کنید. همچنین می توانید روش تحویل و جدول زمانی را سفارشی کنید. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه منظم برای انتشار کاتالوگ محصولات ایجاد کنید یا هر زمان که مناسب بود، کاتالوگ های جدیدی ارائه دهید.

19.به راحتی به روز می شود

پس از ایجاد یا یافتن یک الگوی کاتالوگ محصول برنده، می توانید به راحتی آن را به روز کنید تا محصولات یا به روز رسانی های جدید را منعکس کند. این می تواند به شما کمک کند به راحتی و به سرعت یک منبع موثر ایجاد کنید. در حالی که شما این آزادی را دارید که هر کاتالوگ را تا جایی که دوست دارید تغییر دهید، می توانید با صرفه جویی در قالب بندی و سایر اصول اولیه کاتالوگ، تلاش و هزینه را به حداقل برسانید.

20.جذب سرمایه گذار 

در حالی که یک کاتالوگ محصول می تواند به وضوح یک شرکت و پیشنهادات آن را به مشتریان نشان دهد، همچنین می تواند به سرمایه گذاران یا شرکای بالقوه کمک کند تا مزایای بالقوه شرکت را درک کنند. به عنوان مثال، یک شریک بالقوه ممکن است بخواهد بفهمد که یک شرکت چه چیزی را ارائه می دهد تا ببیند آیا محصولاتش برای همکاری مناسب هستند یا خیر. سرمایه گذاران بالقوه می توانند از کاتالوگ ها استفاده کنند تا ببینند که آیا مایلند شرکت را در سبد خود بگنجانند یا خیر.

 

 
 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *