اطلاعات محصول مکان های مفیدی برای تبلیغ برند یک شرکت هستند. استفاده از رنگ‌های متمایز، تصاویر، کاریکاتورها، کارتون‌ها، لوگو، خانواده فونت‌ها و دعوت به اقدام می‌تواند برند شما را از بقیه متمایز کند

اطلاعات محصول مکان های مفیدی برای تبلیغ برند یک شرکت هستند. استفاده از رنگ‌های متمایز، تصاویر، کاریکاتورها، کارتون‌ها، لوگو، خانواده فونت‌ها و دعوت به اقدام می‌تواند برند شما را از بقیه متمایز کند


برندسازی در کاتالوگ دیجیتال 

‏کاتالوگ محصول نوعی وثیقه بازاریابی است که جزئیات ضروری محصول را فهرست می کند که به خریداران در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند. این جزئیات شامل ویژگی های محصول، توضیحات، ابعاد، قیمت، وزن، در دسترس بودن، رنگ، نظرات مشتریان و موارد دیگر است.

کاتالوگ محصول چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

پرایمر مفصل در مورد کاتالوگ محصولات و کاربرد آنها برای مشاغل مدرن. کاتالوگ محصول نوعی وثیقه بازاریابی است که جزئیات ضروری محصول را فهرست می کند که به خریداران در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند. این جزئیات شامل ویژگی های محصول، توضیحات، ابعاد، قیمت، وزن، در دسترس بودن، رنگ، نظرات مشتریان و موارد دیگر است.

بهترین مثال از کاتالوگ محصولات، بازار آمازون است، جایی که می توانید اطلاعات زیادی را با یک کلیک دریافت کنید. به کتابی فکر کنید که سعی کرده اید آن را بخرید – آمازون تمام اطلاعات مورد نیاز شما را فهرست می کند. این شامل عنوان کتاب، نام نویسنده، نام ناشر، تعداد صفحات، یک عکس کوتاه از کتاب، قیمت، ابعاد، پیشنهادات/تخفیفات، نقدها و موارد دیگر است.

این اسناد هم در حوزه B2B و هم در حوزه B2C بسیار رایج هستند.

کاتالوگ محصول نوعی وثیقه بازاریابی است که جزئیات ضروری محصول را فهرست می کند که به خریداران در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند.

چه کسی به کاتالوگ محصولات نیاز دارد؟

کاتالوگ محصولات برای چندین کاربر تجاری و گروه مانند نمایندگان فروش، فروشندگان داخلی، خریداران، کارمندان فروشگاه، بازاریابان میدانی و مدیران مفید است. در اینجا نحوه استفاده هر گروه از آن آمده است:

نمایندگان فروش و تیم های فروش داخلی از کاتالوگ محصول برای انتقال اطلاعات حیاتی در مورد یک محصول یا خدمات به مشتریان خود استفاده می کنند. آنها می توانند در حین ارتباط با مشتریان بالقوه و مشتریان خود در مورد مزایای استفاده از محصولات خود به آن مراجعه کنند.

خریداران و تصمیم گیرندگان در هنگام تصمیم گیری خرید به آن به عنوان ماده مرجع نیاز دارند. این به آنها کمک می کند تا محصولات / خدمات مختلف را از فروشندگان مختلف مقایسه کنند و مناسب ترین گزینه را برای تجارت خود انتخاب کنند.

مدیران فروشگاه و انبار، مدیران شیفت و اپراتورها از آن برای اطلاع از جزئیات موجودی موجودی در مغازه های خود استفاده می کنند.

 

بازاریاب‌های میدانی می‌توانند از آن استفاده کنند در حالی که مشتریان را از طریق نمایش‌های محصولات و راه‌حل‌های خود راهنمایی می‌کنند. این به آنها کمک می کند تا عمیقاً در پیشنهاد خود غوطه ور شوند و به مشتریان خود ارزش ارائه دهند زیرا گروه دوم محصول را تجربه می کنند.

طرف‌های خارجی مانند آژانس‌ها، شرکا، فروشندگان مجدد و فروشندگان ارزش افزوده از آن برای دریافت اطلاعات در مورد یک محصول و خدمات و به اشتراک گذاشتن آن با کاربران نهایی استفاده می‌کنند.

9 دلیل برای اینکه به کاتالوگ محصولات نیاز دارید

1. برای جمع آوری اطلاعات

به خاطر سپردن اطلاعاتی مانند اطلاعات فنی و ویژگی های محصولات غیرممکن است. ضبط آنها بر روی اسناد در قالبی قابل استفاده به کاربر کمک می کند تا محصول را با جزئیات بشناسد. انتشار اطلاعات روی بسته‌های اطلاعات محصول که در وب‌سایت‌ها جایی پیدا می‌کنند به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بدون دخالت نماینده فروش در مورد آن بدانند.

2. چرخه های تجاری را کاهش دهید

تصور کنید که مجبور هستید با مشتریان در ایمیل‌هایی که به‌طور بی‌پایان اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند، رفت و آمد کنید، که منجر به هیچ نتیجه مثبتی نمی‌شود. در عوض، به اشتراک گذاری اطلاعات در کاتالوگ های دیجیتال می تواند به انتقال معامله از یک مرحله به مرحله دیگر کمک کند. با اطلاعاتی که به طور کارآمد در اختیار مشتریان قرار می گیرد، گرفتگی در چرخه تجاری را کاهش می دهد.

3. کمک به فروشندگان فروش

نمایندگان فروش فقط یک مسئولیت اصلی دارند – فروش. جمع‌آوری داده‌های محصول از منابع مختلف در داخل یک کسب‌وکار برای انتشار به مشتریان، کاری نیست که آنها برای انجام آن پول دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که کاتالوگ های دیجیتال به آنها کمک می کند تا اطلاعات را بدون زحمت با مشتریان خود به اشتراک بگذارند و فروش ایجاد کنند. این باعث صرفه جویی در وقت آنها می شود زیرا تمام اطلاعات مورد نیاز آنها در نوک انگشتان آنها موجود است.

4. Improve Conversion Rate

کاتالوگ‌های محصولات به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا Improve Conversion Rate را به‌عنوان فروشندگان بهبود بخشند، و مشتریان/بالقوه‌ها می‌توانند به جای صرف زمان برای کشف و راه‌حل مشکل، گفتگوهای متنی داشته باشند. وقتی مشتریان تمام داده‌های مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند، می‌توانند به دنبال تاییدیه، تصمیم‌گیری و خرید محصولات با کارآمدتر باشند.

5. تقویت برندینگ

اسناد اطلاعات محصول مکان های مفیدی برای تبلیغ برند یک شرکت هستند. استفاده از رنگ‌های متمایز، تصاویر، کاریکاتورها، کارتون‌ها، لوگو، خانواده فونت‌ها و دعوت به اقدام می‌تواند برند شما را از بقیه متمایز کند. برخی از کسب و کارها تاریخ و سفر خود را ثبت می کنند تا بدون حضور فیزیکی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا پس از مرور کاتالوگ‌های محصولات، نام تجاری را به راحتی به خاطر بیاورند

6. جریان اطلاعات

این به جریان مداوم اطلاعات بین ذینفعان داخلی و خارجی از مبدأ تا مقصد نهایی کمک می کند. تیم‌های بازاریابی محصول، که مسئول کاتالوگ‌ها هستند، می‌توانند اطلاعات مربوط به سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) را برای استفاده کاربران نهایی (تیم‌های فروش و تیم‌های موفقیت مشتری) منتشر کنند. هیچ نگرانی در مورد اطلاعات قدیمی در ایمیل ها، CRM ها، مخازن ذخیره سازی، دسکتاپ ها و کتابخانه ها وجود ندارد.

7. فروش آفلاین ایجاد کنید

امروزه، خریداران به صورت آنلاین در مورد محصولات تحقیق می‌کنند و به صورت آفلاین خرید می‌کنند – در مراکز خرید، فروشگاه‌ها، رویدادها و غیره. در چنین مواردی، کمک به مشتریان با اطلاعات تلفن همراه و آی‌پدشان برای پیشبرد سریع فرآیند خرید بسیار مهم است. وب‌سایت‌ها، صفحات فرود و میکروسایت‌ها، مشتریان را قادر می‌سازند تا در مورد اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم‌گیری تحقیق کنند.

8. تجربه کاربری را افزایش می دهد

هنگامی که مشتریان اطلاعات محصول را در یک پی دی اف یا یک صفحه وب با تصاویر، لینک ها، نظرات، اطلاعات قیمت جاسازی کرده اند، تجربه کاربری آنها را افزایش می دهد. به خصوص زمانی که تمام اطلاعات در دسته بندی های مختلف محصولات یکسان باشد، آنها را یک قدم به خرید نزدیک تر می کند. بازاریابان محصول باید نیازهای خریدار را پیش بینی کنند و به جای ارائه اطلاعات کلی، کاتالوگ هایی را ایجاد کنند که مطابق با آنها باشد.

9. تلاش آموزشی را کاهش می دهد

وقتی اطلاعات محصولات و راه حل ها به صورت دیجیتالی باشد، نیاز به آموزش و آموزش فروشندگان، شرکا، خرده فروشان و سایر کاربران را کاهش می دهد. منحنی یادگیری را نیز کاهش می دهد زیرا کاربران نیازی به مداخله دستی ندارند.

مواد تشکیل دهنده کاتالوگ محصولات

چه چیزی باید داشته باشند تا به ذینفعان مختلف کمک کنند تا به اهداف خود برسند؟ یک تجارت نمی تواند چندین سند برای ذینفعان مختلف داشته باشد مگر اینکه موارد استفاده متفاوتی وجود داشته باشد.

برای اینکه از دردسر شما جلوگیری کنیم، اسناد را در صنایع مختلف تجزیه و تحلیل کردیم تا فهرست وسیعی از موارد ضروری را به دست آوریم. اینها مختص هیچ شرکت/صنعتی نیستند، بنابراین آنهایی را که برای شرکت شما مناسب هستند انتخاب کنید:

Call to Action – انتظار دارید مخاطبان هدف پس از دیدن بروشور شما چه کاری انجام دهند؟ دانلود/ایمیل/با شما تماس بگیرم/آن را به صورت اجتماعی به اشتراک بگذارید؟ این اطلاعات را اضافه کنید تا کاربران با شما تماس بگیرند.

گواهینامه ها – گواهینامه های کسب شده توسط محصول مانند ISO 9001، ISO 27001 و غیره را فهرست کنید.

مواد تشکیل دهنده – اجزای اصلی آن را ذکر کنید، به عنوان مثال، مس، فولاد، آلیاژ. این عنصر بر اساس صنعت شما متفاوت است.

اعتبار مشتری – شامل اعتبارنامه های مشتریانی است که به آنها پاسخ مثبت داده اند.

توضیحات – به طور خلاصه آن را توصیف کنید تا کاربران بتوانند به سرعت آن را برای مرجع اسکن کنند.

ابعاد – طول، قد، عرض، وزن، حجم محصول را مشخص کنید.

تخفیف ها – آیا تخفیف های زودهنگام/فصلی برای محصول شما وجود دارد؟

ویژگی ها – شامل ویژگی های برتر محصول است.

گارانتی – هر گونه ضمانت یا بندهای ضمانت مربوط به محصول را مشخص کنید.

شرایط ایده آل استفاده – بهترین شرایط و معیارهای استفاده از محصول را مشخص کنید. به عنوان مثال، دما، محیط اطراف و غیره

نام محصول –اگر نام تجاری برای آن دارید، فراموش نکنید که آن را درج کنید.

تصاویر – تصاویر بیشتر از کلمات صحبت می کنند! آنها حیاتی ترین جزء یک کاتالوگ هستند.

قیمت – قیمت محصول و ارز/جغرافیای قابل اجرا را ذکر کنید.

مرجوعی – شرکت تحت چه شرایطی عودت محصول را می پذیرد؟

اقدامات ایمنی – اگر محصول شما نیاز به اقدامات ایمنی قبل از استفاده دارد، آنها را برای اطلاع رسانی و آموزش کاربران بگنجانید.

اندازه – اندازه محصول را نام ببرید.

شرایط و ضوابط – معمولی ترین شرایط و ضوابط استفاده از محصول را در نظر بگیرید.

نسخه – نام نسخه / انتشار / سری محصول را نام ببرید.

سال عرضه – محصول چه سالی عرضه شد؟

مدیریت کاتالوگ محصولات

کاتالوگ های محصولات اسناد دقیقی هستند که باید سازماندهی و مدیریت شوند تا از کاربرد بالاتر اطمینان حاصل شود. در اینجا جنبه های مختلف مدیریت کاتالوگ محصول آورده شده است:

ذخیره سازی/سازماندهی : یک کسب و کار نیازهای متنوعی برای انتشار و ذخیره کاتالوگ محصولات دارد – مانند تیم ها، مناطق جغرافیایی، کمپین ها، موضوعات بازاریابی، واحدهای تجاری، صنایع، انواع و غیره. بر اساس نیازهای منحصر به فرد یک کسب و کار، سیستم های مدیریت محتوا می توانند اسناد محصول را برای دسترسی و استفاده کاربران خود منتشر و ذخیره کنند. این اسناد دیجیتالی باید قابل جستجو باشند – به این معنی که CMS ها باید برچسب ها را ضمیمه کنند و توضیحاتی را به آنها ضمیمه کنند.

به روز رسانی به موقع : همه محصولات تغییر می کنند – در حالی که برخی از آنها تغییرات ظریف هستند، بقیه تعمیرات اساسی هستند. به عنوان مثال، یک محصول سخت افزاری مانند لپ تاپ یا تلفن همراه ممکن است در طی یک سال چندین بار ارتقا یابد. در این موارد، به روز رسانی مداوم اطلاعات محصول حیاتی است. مورسو، در مورد تیم های فروش، زیرا آنها با مشتریان در تماس هستند.

محصول-کاتالوگ-مدیریت

بازیابی : کاتالوگ های محصولات باید به راحتی توسط کاربرانی که بیشتر به آنها نیاز دارند قابل بازیابی باشد. به عنوان مثال، یک بازاریاب رویداد باید بتواند برگه اطلاعات محصول خود را هنگامی که در یک غرفه کار می کند یا با مشتریان احتمالی در حاشیه صحبت می کند، بر روی iPad خود بیاورد. سیستم های مدیریت محتوا به بازاریابان رویداد کمک می کند تا وثیقه بازاریابی مناسب را در زمان مناسب به مشتری مناسب تحویل دهند.

توزیع برای کاربران : بروشورهای محصول باید قابل توزیع باشند تا تجربه کاربر را بهبود بخشند و به خریداران کمک کنند تا محصولات را مقایسه کنند و بلافاصله تصمیم بگیرند. یکی از راه های جلب توجه خریداران، ایجاد میکروسایت های شخصی شده با بروشورهای متعدد محصول است که هر کدام اطلاعات حیاتی را منتقل می کنند. به این ترتیب، خریداران می‌توانند از میان بروشورهای مختلف سر بزنند و بروشورهایی را که برایشان مناسب است انتخاب کنند.

ردیابی/تحلیل عملکرد : کاربران باید بتوانند از طریق استفاده از برگه های اطلاعات محصول، بینشی به دست آورند. این شامل تعداد بازدید، بارگیری، اشتراک‌گذاری مجدد و زمان صرف شده برای هر سند است. سیستم‌های مدیریت محتوا با قابلیت‌های تحلیلی که به مدیران محصول، بازاریاب‌ها و نمایندگان فروش کمک می‌کند تا عملکرد محصول را به طور موثر تجزیه و تحلیل کنند، فروش را افزایش دهند و تجربه‌ای شخصی‌سازی شده برای کاربر ارائه دهند.

به عنوان مثال، در یک کمپین ایمیل، نمایندگان فروش باید بدانند که کدام کاتالوگ محصول بیشترین ارزش را برای خریداران دارد. این به نمایندگان فروش کمک می کند تا به طور معناداری با مشتریان در گفتگوهای فروش تعامل داشته باشند و نیازهای آنها را با دقت برآورده کنند.

کاتالوگ محصولات باید دارای محتوایی باشد که تمام اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهد. از این رو، بازاریابان باید بدانند که چه چیزی باعث می‌شود محصولشان برای خریداران ضروری باشد و آن اطلاعات را درج کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که کاتالوگ‌هایی که حاوی محتوایی برای بیان شخصیت برند هستند، پتانسیل افزایش فروش را دارند. شامل داستان‌هایی در مورد نحوه استفاده یا ایجاد محصول، مقالات مرتبطی که اطلاعات عمیق‌تری ارائه می‌دهند و نمایه‌های مشتری یا کارمند.

ما دریافتیم که بازاریابی کاتالوگ در مشتریان مستعد فیزیکی 60 درصد بیشتر از مشتریان مستعد تجارت الکترونیک است. این نتایج حس شهودی دارند – مشتریان فروشگاه ترجیح بیشتری برای تجربیات لمسی و حسی دارند و کاتالوگ ها گسترش این تجربیات را ارائه می دهند.

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *