راهنمای جامع طراحی کاتالوگ خلاق

راهنمای جامع طراحی کاتالوگ خلاق


ایده های طراحی کاتالوگ

یک کاتالوگ با طراحی خوب نقش بسیار مهمی در ایجاد تصویر برند شما دارد. بدون طراحی کاتالوگ مناسب، پیشنهاد بازاریابی شرکت شما ناقص احساس می شود و فروش شما کاهش می یابد. همانطور که متخصصان بازاریابی می‌دانند، طراحی کاتالوگ فقط استفاده از مجموعه‌ای از قالب‌های کاتالوگ شما نیست، بلکه دانستن نحوه استفاده از آنها در عمل و زمان رها کردن قالب است. برای یادگیری نحوه یافتن طرح های خلاقانه برای کاتالوگ محصولات خود، ادامه مطلب را بخوانید.

چه بازی‌های ویدیویی موبایلی طراحی کنید یا ماشین‌های صنعتی، قرار دادن کاتالوگ آنلاین خود برای جذب مشتریان جدید است. انتشار بروشور با جزئیات محصولات یا خدمات شما نه تنها برای اطلاع رسانی درباره آنها خوب است، بلکه به مشتریان و سرمایه گذاران احتمالی شما کمک می کند تا چیزی در مورد برند شما بیاموزند. یک کاتالوگ با طراحی خوب فقط کارت تلفن شما نیست، بلکه راهنمای آنچه شما باید ارائه دهید نیز می باشد.

یک کاتالوگ خوب چیست؟

کاتالوگ شما باید با هویت برند شما همراه باشد و لوگو، رنگ ها و برچسب شرکت شما را در بر بگیرد تا کاتالوگ شما فوراً در بین رقبا قابل تشخیص باشد. منطقی است که یک پوشش زیبا از نظر زیبایی مورد توجه قرار گیرد. همچنین باید مطالب داخل را منتقل کند.

نکاتی برای طراحی کاتالوگ کامل محصول شما

آن را ساده و شیرین طراحی کنید

راحت باش. اگر یک طراح گرافیک حرفه ای نیستید، می توانید خدمات طراحی را پیدا کنید تا در چیدمان به شما کمک کند. اما هیچ مشکلی وجود ندارد که یک شرکت کوچک به سادگی از تصاویر محصول، الگوهای کاتالوگ و عناصر از پیش ساخته شده برای نمایش پیشنهاد خود استفاده کند. اگر احساس خلاقیت نمی‌کنید، می‌توانید با استفاده از یک الگو و ابزارهای ساده مانند Word یا PowerPoint یک کاتالوگ محصول ایجاد کنید.

آن را ساده نگه دارید. شرکت های کوچکتر می توانند به راحتی محصولات، قیمت ها و نقاط قوت کلیدی خود را تنها در چند صفحه به نمایش بگذارند. شما می خواهید مشتری جذب کنید، نه خلق آثار هنری. اگر به یک بروشور کوتاه نیاز دارید، می توانید از قالب کاتالوگ از پیش ساخته شده استفاده کنید. این ابزار می تواند حس واقعی یک کاتالوگ کاغذی را تقلید کند، که احتمالاً برای بسیاری از مردم به اندازه کافی جالب خواهد بود. می توانید آن را با استفاده از پس زمینه و صداها پیکربندی کنید تا برداشت نهایی را بهبود بخشید.

توضیحات محصول خود را کوتاه و مختصر نگه دارید. در کاتالوگ محصولات جایی برای شعر وجود ندارد. برخی از قالب‌های طراحی فقط جعبه‌های کوچکی را برای متن ارائه می‌دهند، اما زمانی که مهارت‌های طراحی خلاقانه‌تری را به‌دست آورید (یا افراد حرفه‌ای را استخدام کنید)، نحوه استفاده مؤثر از آن‌ها را یاد خواهید گرفت. در هر صورت، شما نمی خواهید خواننده را با دیواری از متن سردرگم کنید. سعی کنید از استفاده از زبان تخصصی و عامیانه خودداری کنید، حتی اگر باعث می شود حرفه ای تر به نظر برسید – همه ایده های جدید باید برای افراد عادی توضیح داده شود تا به آنها کمک کند محتوای شما را پیدا کنند.

کاتالوگ محصولات آنلاین شما برای خواندن است

از فراخوان‌ها و پیوندها استفاده کنید. می توانید پیوندهای تماس را برای رسانه های اجتماعی خود قرار دهید. می‌توانید با ارائه عکس‌ها یا ویدیوهای آنلاین، تجربه آنلاین مشتریان خود را بهبود بخشید. و اگر آن را در  فیس بوک یا لینکدین خود ارسال کنید، مشتری بالقوه می تواند تنها با دو کلیک با شما تماس بگیرد!

نوع دیگری از متن که می توانید با موفقیت از آن استفاده کنید نقل قول است. بیانیه ماموریت شما، نظرات برجسته در مورد شما، محصولات و خدمات شما می تواند کاتالوگ شما را زنده کند، به خصوص اگر عناصر گرافیکی هیجان انگیز زیادی در قالب خود نداشته باشید. یک حروف غیرمعمول در تضاد با فونت معمولی طرح، مطمئناً توجه خواننده را به خود جلب می کند. برای نشان دادن اینکه این یک نقل قول است، از قالب بندی ارائه شده توسط الگوهای کاتالوگ خود استفاده کنید، مانند کادرها، علامت نقل قول و نام نویسنده. البته به خاطر داشته باشید که برای تایید شما از آنها اجازه بگیرید!

 از قالب های گرافیکی و طراحی خلاقانه استفاده کنید

مرجع کاتالوگ دیجیتال
مرجع کاتالوگ دیجیتال

از منابع گرافیکی آنلاین برای پیدا کردن قالب طراحی کامل خود استفاده کنید.از ارائه هر چه بیشتر تصاویر از محصولات خود نترسید. مشتریان شما می خواهند کار شما را قبل از پرداخت هزینه ارزیابی کنند. خوب، همیشه راه حل هایی وجود دارد که می توانید در کاتالوگ محصول قرار دهید. در بروشور خود، می‌توانید از تصاویر به روش‌های مختلفی استفاده کنید – بسیاری از الگوهای کاتالوگ از جعبه‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانید عکس‌های محصول خود را در آن قرار دهید، اما می‌توانید آن‌ها را گسترش دهید تا بر کل طرح‌بندی شما تسلط داشته باشند. اغلب، با طراحی تصاویر ، می‌توانند توجه را به کل طراحی شما جلب کنند. مردم تمایل دارند ابتدا روی تصاویر و سپس متن چاپ شده تمرکز کنند

اما عکس‌ها تنها نوع تصاویری نیستند که می‌توانید استفاده کنید. همچنین می توانید به شدت به تصاویر دیگر مانند قاب ها، نمادها، گرافیک ها یا تصاویر تکیه کنید. بسیاری از الگوها با سبک طراحی دستی بهتر به نظر می رسند، به خصوص زمانی که در حال تبلیغ خدمات طراحی خلاقانه یا کارهای مشابه هستید. گرافیک ها را می توان به اندازه دلخواه بزرگ یا کوچک ساخت و رنگ ها را می توان به راحتی تغییر داد تا با طرح بروشور شما و تصویر شرکت شما مطابقت داشته باشد.

در الگوهای کاتالوگ از کنتراست و رنگ استفاده کنید

تصاویر یک راه عالی برای سازماندهی اطلاعات هستند، اما می توانید از رنگ ها نیز برای طراحی صفحات خود استفاده کنید. بلوک رنگ از رنگ های مشابه و متضاد برای ایجاد تقسیمات فضا یا بلوک هایی که با هم ترکیب می شوند استفاده می کند. شما می توانید از این بلوک ها به عنوان فضای آزاد استفاده کنید و آنها را با متن و گرافیک خود پر کنید… و همیشه می توانید از رنگ هایی که مناسب محصول، برند یا شرکت است استفاده کنید. می‌توانید از رنگ‌ها برای اتصال و پیوند بخش‌های مختلف PDF استفاده کنید و استفاده از یک طرح رنگ ثابت به چیدمان شما کمک می‌کند.

همچنین می توانید از خطوط، منحنی ها و کادرها برای جلب توجه خوانندگان به مطالب مهم استفاده کنید. خطوط یا مورب های نقطه چین یا زیگ زاگ می توانند یکنواختی را بشکنند و حرکت را فراهم کنند، در حالی که جعبه های متقارن مختلف می توانند تصور دلپذیری از ثبات ایجاد کنند. طبق معمول، همه چیز به طراحی کاتالوگ شما و الگو یا ایده ای که دنبال می کنید بستگی دارد. تصاویر پویاتر نیازی به اضافه‌های سبک کمیک زیادی ندارند تا به خودی خود مؤثر باشند.

چه چیزی باید در کاتالوگ محصولات شما پیدا شود؟

بخش‌هایی در کاتالوگ وجود دارد که هر بروشور مانند این باید حاوی آن‌ها باشد. صفحه اول باید دارای جذاب ترین تصویر، عنوان توصیفی و مختصر و شرح مختصری از مطالب باشد. اگر پیشنهاد خود را مرتباً به‌روزرسانی می‌کنید، یادداشت کنید این نسخه کدام است. در صورت تمایل می توانید آرشیو شماره های قبلی را نگهداری کنید!کاتالوگ محصولات شما به فهرستی از مطالب نیاز دارد که تمام بخش ها و توضیحات پیشنهاد کسب و کار شما را فهرست کند. البته، اگر فقط چهار صفحه باشد، واقعاً نیازی به توضیح طولانی ندارد.

با این حال، باید شامل یک مقدمه باشد. اگر کاتالوگ محصولات شما برای افرادی است که هنوز برند، شرکت و وضعیت بازار شما را نمی‌شناسند، می‌توانید تا جایی که دوست دارید جزئیات را ارائه دهید. اگر قبلاً به شهرت رسیده اید، شاید خود را به عنوان یک رهبر صنعت معرفی کرده اید، احساس راحتی کنید که با معرفی عناصر جدید پیشنهاد خود شروع کنید.پشت جلد کاتالوگ محصول شما باید حاوی اطلاعات تماس نیز باشد و همچنین می‌توانید پیشنهادات جالبی را که می‌خواهید خواننده‌تان به خاطر بسپارد، درج کنید.

چگونه یک کاتالوگ محتوا ایجاد کنم؟

برای ایجاد بخش محتوای اصلی کاتالوگ خود، مهم است که محصولات، خدمات یا جزئیات شرکت کلیدی را که می خواهید به نمایش بگذارید، شناسایی کنید. با تعیین دسته‌ها یا موضوعات اصلی که می‌خواهید روی آنها تمرکز کنید شروع کنید و تمام اطلاعات لازم مانند توضیحات، مشخصات محصول و تصاویر را جمع‌آوری کنید.

مرجع کاتالوگ هوشمند
مرجع کاتالوگ هوشمند

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *