5 ایده عکاسی خلاقانه

5 ایده عکاسی خلاقانه


عکاسی خلاقانه

عکاسی خلاق در مورد کشف اشکال جدید، رنگ ها، محدوده دینامیکی، اعجایب و شاید حتی ترکیبی از همه آنهاست.عکاسی خلاقانه می تواند شما را برای ایجاد تصاویر جذاب و جدید آماده کند.این به شما کمک می کند که شما سطح و بعد دیگر را لمس و تجربه کنید.عکاسی مفهومی به موضوع خاصی وابسته نیست. بلکه عکاسی ایده محور است. شما با یک داستان یا یک مفهوم شروع می کنید و از یک دوربین و نرم افزار خلاقانه برای زنده کردن دید خود استفاده می کنید.

نکته جالب در مورد افزودن مقداری خلاقیت به تصاویرتان این است که می توانید آن را در هر سبک یا نوع عکاسی انجام دهید. بهترین تصاویر کاملاً حساب شده و خلاقانه هستند. بنابراین در هر کجا که هستید و هر چیزی که عکاسی می کنید، قرار دادن خود در یک ذهنیت خلاق به شما کمک می کند تا بازی عکاسی خود را ارتقا دهید.

 

نکات مهم در خلق عکس

برای ساخت عکس‌های خلاقانه، چندین نکته مهم وجود دارد. عواملی که کمک می کنند ایده ها و مفاهیم ذهنی خود را برای ساخت یک عکس پیاده سازی کنید. برخی از این موارد شامل:

  • بهره گیری از خطای دید
  • انتخاب و انطباق سوژه و ایده
  • انتخاب و استفاده از عناصر مرتبط با ایده
  • صحنه پردازی و چیدمان عناصر
  • استفاده از تکنیک های ویرایش و مونتاژ عکس
  • استفاده از تکنیک های عکاسی
  • الهام گرفتن از ایده های مبتکرانه

 

چگونه در عکاسی خلاق تر باشیم

خلاقیت در عکاسی مستلزم ارائه ایده های خلاقانه و الهام بخش عکس است. اما خود را فقط به عکاسی محدود نکنید، خلاقیت اشکال مختلفی دارد. یکی از بهترین راه ها برای خلاقیت بیشتر این است که چیز جدیدی را امتحان کنید. برای تغییر طراحی، طراحی یا نقاشی را امتحان کنید. ابتدا با یک قلم و کاغذ خلاقیت به خرج دهید و شروع به استوری‌برد کردن آنچه می‌خواهید بگیرید.

همچنین می توانید با تغییر دادن چیزها، خلاقیت را تقویت کنید. شاید یک بدنه دوربین قدیمی در پایین کیف تجهیزات شما وجود داشته باشد که به ندرت از آن استفاده می کنید یا یک لنز پرایم قدیمی که گرد و خاک می گیرد. نکته این است که شما باید روتین خود را با هم مخلوط کنید و ببینید به کجا می برید.

الهام گرفتن از سایر عکاسان از طریق نمونه کارهای عکاسی آنلاین یا پست های رسانه های اجتماعی آنها تا این حد ادامه دارد. از آنجایی که این یک فرآیند منفعلانه است که ذهن خلاق شما از آن جدا شده است، جهش از تحسین کار دیگران به ساختن فعالانه خود دشوار است. این یک نقطه شروع است، اما شما باید بزرگترین جهش را از آنجا انجام دهید.

 

5 ایده عکاسی

عکاس خلاق بر ذهن خود متکی است تا بتواند یک فضای ذهنی تازه برای بیننده به وجود بیاورد . ورود به موضوعات تازه و دور از تصور و استفاده از ایده های مبتکرانه کمک می کند عکسهایی خارق العاده ثبت کنید. عوامل مختلفی در خلق و تولید عکسهای کارگردانی شده تاثیرگذار هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

1.فیلترهای DIY

قرار دادن چیزی در انتهای لنز و عکاسی از آن راهی سرگرم کننده برای ترکیب کردن عکس ها و دیدن آنچه به دست می آورید است. گرفتن برخی عکس های آزمایشی و خطا در عصر عکاسی دیجیتال و حذف آنها هزینه ای ندارد. فیلترهای هنری خود را با روکش سلفون، که در آشپزخانه تان است بسازید .این یک جلوه تار یا مه آلود اضافه می کند. برای کاهش یا افزایش ظاهر، می توانید پلاستیک را تاب دهید یا شکل دهید. در اطراف خانه جستجو کنید و انواع دیگری از مواد شفاف یا نیمه شفاف را پیدا کنید که می توانید از آنها عکس بگیرید. بسیاری از پلاستیک های مختلف می توانند جلوه های نور ستاره و حتی تاری های رنگی ایجاد کنند.

2.افزونه های خارج از لنز

همچنین می‌توانید موارد را بیرون و دور از دوربین نگه دارید و آن مورد را به عنوان بخشی از ترکیب بندی قرار دهید. کره های شیشه ای یا گوی های شیشه ای عکاسی در سال های اخیر رایج شده اند، زیرا این کره تصویری مخدوش از جهان اطراف خود ایجاد می کند. همچنین می‌توانید انواع دیگری از لنزها را که می‌توان آنها را بیرون نگه داشت، بردارید. همچنین می‌توانید از عینک یا عینک آفتابی خود عکاسی کنید، که جلوه قاب‌بندی جالبی به آن اضافه می‌کند. اگر عینک شما رنگی یا پلاریزه است، چه بهتر.

3.نورپردازی خلاقانه

بازی با نور در یک صحنه یک راه اساسی برای یک عکاس برای یادگیری بهتر شدن است. عکاسی بالاخره نقاشی با نور است. شما می توانید آن را به چند روش انجام دهید. می‌توانید چراغ‌ها را جابه‌جا کنید و با انواع روشنایی که استفاده می‌کنید بازی کنید. همه چیز از شمع‌ها و چراغ قوه‌های روزمره گرفته تا مینی ال‌ای‌دی‌های مخصوص عکاسی و چراغ‌های سرعت قابل استفاده هستند.شما همچنین می توانید آن چراغ ها را تغییر دهید. ژل های روشنایی فیلترهای رنگی هستند که روی چراغ ها قرار می گیرند تا جلوه های مختلفی ایجاد کنند. می توانید با قطعات پلاستیکی شفاف یا رنگی ژل بسازید.

4.پنینگ

یک تکنیک خلاقانه است که می‌تواند حس واقعی حرکت را در عکس‌های شما منتقل کند. اگر از سرعت شاتر سریع برای عکاسی از سوژه‌ای که به سرعت در حال حرکت است استفاده ‌کنید ،تصویر فاقد حرکت‌هایی است که در آن لحظه وجود دارد، زیرا سوژه شبییه یک مجسمه خواهد بود. اما اگر از سرعت شاتر آهسته‌تری استفاده کنید و دوربین را با همان سرعت سوژه حرکت ‌دهید آنگاه می‌توانید حرکت سوژه را در عکس نشان دهید. در حالی که پس زمینه و هر جسم ساکن به ییک تاری یکنواخت تبدیل می‌شوند.

روش عکاسی پنینگ یک تکنیک عالی برای ثبت حرکت است و در عین حال تمام هیجان را حفظ می‌کند و می‌تواند برای عکاسی از کودکان شما در حال بازی فوتبال یا حیوان خانگی شما در حال دویدن اطراف پارک استفاده شود.

علاوه بر افزودن حس سرعت، پنینگ می‌تواند به شما کمک کند توجه بیننده را روی سوژه متمرکز کنیید به‌سادگی پس‌ زمینه های غیر جذاب را پنهان کنید. قصد شما هر چه باشد، عکاسی پنینگ با دوربین یک مهارت فوق‌العاده است. پنینگ نیاز به کنترل خوب دوربین دارد، بنابراین برای ثبت یک عکس خوب باید تمرین کنید و هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد.

5.عکاسی سرعت بالا

عکسبرداری با سرعت بالا هم یکی از تکنیک های بسیار کاربردی در عکاسی خلاقانه است. با استفاده از تکنیک High Speed Phtography می توانید سوژه ها طوری نشان دهید که در حالت عادی غیر ممکن است. این تکنیک در عکاسی خلاق تبلیغاتی بسیار کاربردی است. از این تکنیک برای تهیه عکسهای اسپلش از نوشیدنی ها و مایعات استفاده می شود.

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *