دیجیتال مارکتینگ که به آن بازاریابی آنلاین نیز می گویند

Digital marketing

بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین نیز می گویند، ترویج برندها برای ارتباط با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتال است. این نه تنها شامل ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای به عنوان یک کانال بازاریابی است.بازاریابی دیجیتال که به آن بازاریابی آنلاین نیز می گویند، ترویج برندها برای ارتباط با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتال است. این نه تنها شامل ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای به عنوان یک کانال بازاریابی است. اساساً، اگر یک کمپین بازاریابی شامل ارتباطات دیجیتالی باشد، بازاریابی دیجیتال است.

نقش اصلی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

نقش اصلی یک بازاریاب دیجیتال مدیریت کمپین های بازاریابی است که یک برند و همچنین محصولات آن را تبلیغ می کند. آنها نقش بزرگی در افزایش آگاهی از برند و همچنین هدایت ترافیک و به دست آوردن مشتریان و مشتریان دارند. بازاریابی دیجیتال بازاریابی و تبلیغات یک کسب و کار، شخص، محصول یا خدمات با استفاده از کانال های آنلاین، دستگاه های الکترونیکی و فناوری های دیجیتال است. چند نمونه از بازاریابی دیجیتال شامل رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، پرداخت به ازای کلیک (PPC)، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و غیره است.

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

  • ارائه چندین استراتژی بازاریابی آنلاین
  • راه حل های بازاریابی مقرون به صرفه
  • زمین بازی همسطح
  • گزینه های هدف گذاری و شخصی سازی پیشرفته
  • ردیابی و اندازه گیری دقیق کمپین
  • بازخورد عملکرد مداوم کمپین
Digital marketing
Digital marketing

مزایای دیجیتال مارکتینگ 

بازاریابی دیجیتال چندین استراتژی بازاریابی آنلاین را ارائه می دهد با بازاریابی آنلاین، شرکت شما می تواند از طیف وسیعی از تاکتیک ها انتخاب کند. نمونه هایی از تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

سئو ، PPC ، بازاریابی محتوا ، بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) ، بازاریابی و تبلیغات رسانه های اجتماعی

سئو : 

با استفاده از سئو به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، شرکت ها می توانند دیده شدن خود را در نتایج جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش دهند. با جایگاه بهتر در نتایج جستجو، کسب و کار شما می تواند ترافیک وب سایت، سرنخ ها و فروش بیشتری کسب کند. از آنجایی که 93 درصد از تجربیات آنلاین با موتور جستجو شروع می شود، سئو امری ضروری است.

بازاریابی محتوا : 

بازاریابی محتوا به شرکت‌ها یک استراتژی مقرون‌به‌صرفه و بلندمدت برای دستیابی، پرورش و تبدیل مخاطبان هدف و همچنین حمایت از استراتژی سئوی آن‌ها ارائه می‌دهد. با محتوای اصلی و با کیفیت، کسب‌وکار شما می‌تواند 54 درصد سرنخ‌های بیشتری ایجاد کند، به علاوه برای ترجیحات 70 درصد مصرف‌کنندگانی که می‌خواهند از طریق پست‌های وبلاگ، راهنماها و مقالات درباره شرکت شما بیاموزند، جذابیت ایجاد کند.

تبلیغات PPC : 

بیش از 60 درصد از SMB ها از PPC استفاده می کنند زیرا این یک تکنیک بازاریابی دیجیتال سریع و موثر برای ایجاد سرنخ و فروش است. با استفاده از PPC، کسب‌وکار شما می‌تواند یک کمپین بسیار هدفمند برای دستیابی به کاربران آماده برای خرید در مخاطبان هدف شما ایجاد کند، این یکی از دلایلی است که PPC ، میانگین بازگشت 2 برابری سرمایه را دارد .

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی : 

تقریباً 75 درصد از مردم هنگام تصمیم‌گیری برای خرید از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، که بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را به یک تکنیک بازاریابی دیجیتالی ضروری تبدیل می‌کند. با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، شرکت‌ها می‌توانند یک دنبال‌کننده وفادار ایجاد کنند، و همچنین برای بهبود وفاداری مشتری، افزایش فروش و کاهش ریزش، با دنبال‌کنندگان خود تعامل داشته باشند.

بازاریابی ایمیلی : 

بازاریابی ایمیلی یکی از قدرتمندترین انواع بازاریابی دیجیتال است که یک شرکت می تواند از آن استفاده کند. به طور متوسط، کسب و کارها به ازای هر1000 تومان که در بازاریابی ایمیلی سرمایه گذاری می کنند، 44000 تومان به دست می آورند، که نشان دهنده سودمندی بازاریابی ایمیلی به عنوان یک تاکتیک پرورش پیشرو است. بازاریابی ایمیلی همچنین با استراتژی هایی مانند بازاریابی محتوا و بازاریابی ویدیویی به خوبی کار می کند.

تبلیغات رسانه های اجتماعی : 

با کاهش دید پست های حساب های تجاری به دلیل به روز رسانی الگوریتم رسانه های اجتماعی، تبلیغات رسانه های اجتماعی به یک تکنیک بازاریابی دیجیتال ضروری تبدیل شده است. با استفاده از تبلیغات رسانه های اجتماعی، شرکت شما می تواند به بازار هدف خود برسد، دنبال کنندگان آنلاین خود را ایجاد کند، و فروش و سرنخ های ارزشمندی ایجاد کند.

بازاریابی ویدیویی : 

با توجه به اینکه 90 درصد از کاربران ویدیو را برای کمک به آنها در تصمیم گیری خرید اعتبار می دهند، بازاریابی ویدیویی یک تکنیک دیجیتال مارکتینگ ارزشمند برای مشاغل است. با استفاده از ویدئو، شرکت شما می تواند توجه بازار هدف شما را به خود جلب کند و همچنین آنها را از بالای قیف به پایین حرکت دهد. بعلاوه، می‌توانید ویدیو را با سایر استراتژی‌های بازاریابی آنلاین، مانند بازاریابی ایمیل و محتوا، ادغام کنید.

نقش دیجیتال مارکتینگ در فروش
نقش دیجیتال مارکتینگ در فروش

طراحی و توسعه وب : 

طراحی و توسعه وب سایت شما به عنوان پایه و اساس استراتژی بازاریابی دیجیتال شما عمل می کند. یک سایت جذاب، کاربردی و سازگار با موبایل به کسب و کار شما کمک می کند تا نتایج SEO، PPC و سایر تکنیک های بازاریابی آنلاین خود را به حداکثر برساند.

بازاریابی دیجیتال چه تفاوتی با بازاریابی سنتی دارد؟

تفاوت بین بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ ساده است. بازاریابی سنتی از کانال های آفلاین استفاده می کند، در حالی که بازاریابی دیجیتال از کانال های دیجیتال استفاده می کند.

برای مثال، یک کمپین بازاریابی سنتی ممکن است از بیلبوردها، تبلیغات چاپی و ایمیل‌ها استفاده کند، در حالی که یک کمپین بازاریابی دیجیتال ممکن است از رسانه‌های اجتماعی، پست‌های وبلاگ و ایمیل برای تبلیغ یک تجارت و پیشنهادات آن استفاده کند.

در سال‌های اخیر، مرز بین «بازاریابی سنتی» و «بازاریابی دیجیتال» شروع به محو شدن کرده است، زیرا حتی کانال‌های سنتی مانند بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی و پست مستقیم یک جزء دیجیتالی برای آنها ایجاد کرده‌اند.

برتری های دیجیتال مارکتینگ : 

دسترسی جهانی. بازاریابی سنتی توسط جغرافیا محدود شده است و ایجاد یک کمپین بازاریابی بین المللی می تواند سخت، پرهزینه و همچنین کار فشرده باشد.

دسترسی محلی

هزینه کمتر

آسان برای یادگیری

هدف گذاری موثر

استراتژی های چندگانه

انواع محتوای چندگانه

افزایش تعامل

نویسنده :تیم تولید محتوای الو کاتالوگ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *