UI مخفف رابط کاربری است. این نقطه تماس بین انسان و کامپیوتر است. هر فناوری که به عنوان کاربر با آن تعامل داشته باشید، بخشی از رابط کاربری است.

UI مخفف رابط کاربری است. این نقطه تماس بین انسان و کامپیوتر است. هر فناوری که به عنوان کاربر با آن تعامل داشته باشید، بخشی از رابط کاربری است.


UI در کاتالوگ دیجیتال

رابط کاربری کاتالوگ برای یک مورد خاص کاتالوگ یا هر موردی که از مجموعه متغیر خاصی استفاده می‌کند اعمال می‌شود. یک خط مشی UI کاتالوگ فقط می تواند شامل متغیرهایی باشد که برای آیتم یا مجموعه متغیر کاتالوگ تعریف شده اند و به آنها ارجاع دهد.
یک خط‌مشی رابط کاربری کاتالوگ برای یک مورد خاص کاتالوگ یا هر موردی که از مجموعه متغیر خاصی استفاده می‌کند اعمال می‌شود. فقط می‌تواند شامل و مرجع متغیرهایی باشد که برای آیتم کاتالوگ یا مجموعه متغیر تعریف شده‌اند، و می‌تواند رفتار آن‌ها را تا زمانی که قابل مشاهده هستند و نام دارند، کنترل کند.

خط مشی UI کاتالوگ

از سیاست های رابط کاربری می توان برای تعریف جریان های فرآیند سفارشی برای وظایف استفاده کرد.خط‌مشی‌های UI کاتالوگ رفتار فرم‌های اقلام کاتالوگ را هنگام ارائه به کاربران شما کنترل می‌کنند. خط‌مشی‌های UI کاتالوگ را می‌توان برای یک آیتم کاتالوگ یا یک مجموعه متغیر اعمال کرد.
خط‌مشی‌های رابط کاربری زمانی مفید هستند که برای موارد کاتالوگ خدمات اعمال شوند. هنگام ایجاد خط مشی های رابط کاربری کاتالوگ خدمات، نکات زیر را در نظر داشته باشید:
• خط‌مشی رابط کاربری کاتالوگ برای یک مورد خاص کاتالوگ یا هر موردی که از مجموعه متغیر خاصی استفاده می‌کند اعمال می‌شود.
• یک خط مشی UI کاتالوگ فقط می تواند شامل متغیرهایی باشد که برای آیتم یا مجموعه متغیر کاتالوگ تعریف شده اند و به آنها ارجاع دهد.
• مانند شرایط خط‌مشی UI، متغیرهای شرط خط‌مشی UI کاتالوگ خدمات باید روی فرم قابل مشاهده باشند (حتی اگر توسط خط‌مشی UI پنهان یا فقط خواندنی باشند) تا شرط مورد آزمایش قرار گیرد. همچنین مطمئن شوید که متغیرها دارای نام هستند. برای اطلاعات بیشتر، به ایجاد اسکریپت مشتری کاتالوگ مراجعه کنید.

عملکرد خط مشی UI

 • خط مشی اجباری و فقط خواندنی برای انواع متغیر زیر اعمال نمی شود: Break، Container Split، Container End، UI Macro، UI Macro with Label، Label، UI Page.
  • خط مشی تنظیم قابل مشاهده برای انواع متغیرهای زیر اعمال نمی شود: Break، Container Split، Container End.
  • خط‌مشی‌های UI کاتالوگ خدمات برای متغیرها و مجموعه‌های متغیر اقلام کاتالوگ سفارش‌داده‌شده در کاتالوگ خدمات اعمال می‌شوند. زمانی که متغیرها در فرم مورد درخواست یا کاتالوگ وجود دارند، می‌توان سیاست‌ها را اعمال کرد.
  توجه: اقدام خط‌مشی Clear the variable value UI روی مجموعه‌ها و کانتینرهای متغیر قابل اجرا نیست.
  اقدامات خط مشی UI کاتالوگ را می توان روی یک مجموعه متغیر اعمال کرد. اقدامات روی یک مجموعه متغیر بر روی همه متغیرهای درون مجموعه متغیر اعمال می شود. اگر اقدامات مختلف خط مشی UI کاتالوگ روی یک متغیر یا مجموعه متغیر اعمال شود، عملکرد با کمترین ترتیب در نظر گرفته می شود.
  ترتیب اولویت برای انواع اقدامات رابط کاربری به شرح زیر است:
  اجباری (بالاترین)
  فقط خواندنی/نمایش
  اگر متغیری روی اجباری تنظیم شده است و مقدار ندارد، فقط خواندنی یا پنهان کردن روی آن متغیر کار نمی کند. اگر متغیری پنهان یا فقط خواندنی باشد و سپس روی اجباری تنظیم شود، فیلد متغیر قابل مشاهده یا قابل ویرایش می شود. این ترتیب اولویت برای مجموعه ها و کانتینرهای متغیر نیز قابل اجرا است. اگر یک مجموعه یا ظرف متغیر دارای یک متغیر اجباری بدون هیچ مقداری باشد، آنگاه نمی توان ظرف یا مجموعه متغیر را پنهان کرد.خط‌مشی‌های رابط کاربری کاتالوگ برای موارد کاتالوگ مشاهده شده در جادوگر کاتالوگ خدمات پشتیبانی می‌شوند.
  ترتیب خط مشی UI در کاتالوگ چگونه است؟
  خط‌مشی‌های UI کاتالوگ را می‌توان در یک آیتم کاتالوگ یا در یک مجموعه متغیر یافت. همانطور که در مستندات زیر توضیح داده شده است، خارج از جعبه، ابتدا خط‌مشی‌های واسط کاربر کاتالوگ در مجموعه‌های متغیر اجرا می‌شوند و به دنبال آن خط‌مشی‌های رابط کاربری کاتالوگ در مورد موارد کاتالوگ اجرا می‌شوند. یک مجموعه متغیر شامل متغیرهای رایجی است که در بسیاری از موارد کاتالوگ استفاده می شود.

خط مشی UI چیست؟

UI Policy یا خط مشی UI در ServiceNow به شما امکان می دهد نحوه نمایش فیلدهای یک فرم را تغییر داده و تغییر دهید. با استفاده از شرایط، می‌توانید فیلد خود را مخفی، اجباری یا فقط خواندنی تنظیم کنید.

خط‌مشی‌های UI کاتالوگ

خط‌مشی‌های UI کاتالوگ بسیار شبیه به خط‌مشی‌های معمولی UI هستند، به جز چند جزئیات کلیدی. خط‌مشی‌های UI کاتالوگ در جدول خط‌مشی UI کاتالوگ [catalog_ui_policy] ذخیره می‌شوند، برخلاف جدول خط‌مشی UI [sys_ui_policy]. همچنین، به‌جای انتخاب جدولی برای اعمال اقدامات خط‌مشی، خط‌مشی‌های UI Catalog به گونه‌ای پیکربندی می‌شوند که بر روی یک مجموعه متغیر معین (که ممکن است در چندین مورد کاتالوگ یافت می‌شود) یا روی یک مورد خاص کاتالوگ اجرا شود:
یک خط‌مشی رابط کاربری کاتالوگ برای یک مورد خاص کاتالوگ یا هر موردی که از مجموعه متغیر خاصی استفاده می‌کند اعمال می‌شود. فقط می‌تواند شامل و مرجع متغیرهایی باشد که برای آیتم کاتالوگ یا مجموعه متغیر تعریف شده‌اند، و می‌تواند رفتار آن‌ها را تا زمانی که قابل مشاهده هستند و نام دارند، کنترل کند.

 خط مشی UI کاتالوگ چیست؟

از سیاست های رابط کاربری می توان برای تعریف جریان های فرآیند سفارشی برای وظایف استفاده کرد. خط‌مشی‌های UI کاتالوگ رفتار فرم‌های اقلام کاتالوگ را هنگام ارائه به کاربران شما کنترل می‌کنند. خط‌مشی‌های UI کاتالوگ را می‌توان برای یک آیتم کاتالوگ یا یک مجموعه متغیر اعمال کرد. خط‌مشی‌های رابط کاربری زمانی مفید هستند که برای موارد کاتالوگ خدمات اعمال شوند.

یک طراح رابط کاربری چه کاری انجام می دهد؟

اگر ایده ایجاد تجربه های کاربری عالی را دوست دارید اما خود را فردی بصری تر می بینید، ممکن است به طراحی UI علاقه بیشتری داشته باشید. در زیر یک عکس فوری کوتاه از وظایف کلیدی طراح رابط کاربری یا توضیح جامع تری از آنچه که یک طراح رابط کاربری واقعاً انجام می دهد را در این راهنما خواهید دید.
ظاهر و ظاهر محصول: تحلیل مشتری / تحقیق طراحی / برندسازی و توسعه گرافیک / راهنمای کاربر
پاسخگویی و تعامل: نمونه سازی UI / تعامل و انیمیشن / سازگاری با تمام اندازه های صفحه نمایش دستگاه / پیاده سازی با توسعه دهنده
به عنوان یک طراح بصری و تعاملی، نقش رابط کاربری برای هر رابط دیجیتالی حیاتی است و برای مشتریان، عنصری کلیدی برای اعتماد به یک برند است. در حالی که خود برند هرگز تنها به عهده طراح رابط کاربری نیست، ترجمه آن به محصول است.
شما همچنین به نکته پایانی که مسئولیت “اجرای” طراحی با یک توسعه دهنده را بیان می کند، توجه خواهید کرد. در حالی که به طور کلی کارهای UI در گذشته اینگونه کار می کردند، باید توجه داشته باشید که خطوط در حال محو شدن هستند، زیرا اصطلاح “طراح وب” (در اصل یک طراح UI که می تواند کدنویسی کند) با تخصص طراحان رابط کاربری جایگزین شده است.

UIرابط کاربری و دنیای دیجیتال

طراحی ui یک اصطلاح کاملا دیجیتالی است. رابط کاربری نقطه تعامل بین کاربر و یک دستگاه دیجیتال یا محصول است – مانند صفحه لمسی گوشی هوشمند یا صفحه لمسی که برای انتخاب نوع قهوه از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنید.
در رابطه با وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها، طراحی UI ظاهر، احساس و تعامل محصول را در نظر می‌گیرد. همه چیز در مورد اطمینان از این است که رابط کاربری یک محصول تا حد امکان بصری باشد، و این به این معنی است که هر عنصر بصری و تعاملی را که ممکن است کاربر با آن مواجه شود به دقت در نظر بگیرید.
یک طراح رابط کاربری به آیکون ها و دکمه ها، تایپوگرافی و طرح های رنگی، فاصله گذاری، تصاویر و طراحی پاسخگو فکر می کند.

طراحی UI شامل چه چیزی است؟

مانند طراحی تجربه کاربری، طراحی رابط کاربری نیز نقشی چند وجهی و چالش برانگیز است. مسئولیت انتقال توسعه، تحقیق، محتوا و چیدمان محصول به تجربه ای جذاب، راهنما و پاسخگو برای کاربران است.
ما در بخش چهار به فرآیند طراحی UI و وظایف خاصی که یک طراح UI می تواند انتظار داشته باشد نگاه خواهیم کرد . موارد طراحی رابط کاربری (UI) :

 • طراحی رابط کاربری یک عمل کاملا دیجیتالی است. همه عناصر بصری و تعاملی یک رابط محصول را در نظر می گیرد – از جمله دکمه ها، نمادها، فاصله، تایپوگرافی، طرح های رنگی، و طراحی پاسخگو.
  • هدف طراحی UI هدایت بصری کاربر از طریق رابط محصول است. همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه بصری است که کاربر نیازی به فکر کردن بیش از حد ندارد!
  • طراحی UI نقاط قوت و دارایی‌های بصری برند را به رابط محصول منتقل می‌کند و مطمئن می‌شود که طراحی منسجم، منسجم و از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر است.

اگر به آگهی‌های شغلی و شرح شغل برای طراحان رابط کاربری نگاه کنید، بیشتر تعابیری از این حرفه را خواهید یافت که شبیه طراحی گرافیک است، که گاهی به طراحی برندینگ و حتی توسعه ظاهری نیز امتداد می‌یابد.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *