زبان برند چیست؟

زبان برند چیست؟


اهمیت زبان برند

 زبان برند یکی از آن اصطلاحاتی است که احتمالاً همه ما حداقل یک یا دو بار آن را شنیده‌ایم، اما هرگز به جزئیات آن پرداخته‌ایم.همانطور که می توانید تصور کنید، زبان برند برای هر برند بسیار مهم است. این به تعریف برند شما کمک می کند و برند شما را از بقیه متمایز می کند.

 تعریف زبان برند یکپارچگی را تضمین می کند و همه ما می توانیم کمی از آن استفاده کنیم.

 همه اینها روی کاغذ کاملاً واضح است، اما این سؤال همچنان باقی است: چگونه زبان بازاریابی برند خود را ایجاد و تعریف می کنید؟ آیا یک راهنمای سبک آنلاین ایجاد می کنید؟

 به زودی به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. ابتدا اجازه دهید با تعریف زبان برند شروع کنیم.

 زبان برند چیست؟

زبان برند به کلمات و حتی تصاویری اشاره دارد که یک برند برای تعریف هدف، لحن برند یا ارجاع به محصولاتش استفاده می کند. وقتی به زبان برند اشاره می کنیم، تکنیک ها و استراتژی های زیادی وجود دارد. برخی از آنها واضح تر از دیگران هستند، اما اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم.

 هنگام صحبت در مورد تعریف زبان برند، دو سوال اساسی وجود دارد که باید بپرسید:

  1. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

این سوالی است که هر برندی باید از خود بپرسد تا به تعریف صدای برند خود کمک کند. به هر حال، بدون مخاطبان خود، شما یک نام تجاری ندارید. بیایید به زمانی برگردیم که در مورد تکنیک ها و استراتژی های مختلف مرتبط با هویت برند صحبت کردیم.

زبان برند
زبان برند

 برای یافتن مخاطبان خود، چند استراتژی وجود دارد که امتحان خود را پس داده اند و مورد علاقه طرفداران باقی مانده اند.

 بیایید سه مورد از پرکاربردترین آنها را مورد بحث قرار دهیم:

 شخصیت های کاربر

در غیر این صورت به عنوان شخصیت های خریدار شناخته می شود، ایجاد پرسونای کاربر برای بسیاری از برندها برای درک اینکه چه کسی از محصولات یا خدمات آنها استفاده می کند، یک روش پیشرو بوده است. این فرآیند معمولاً کمی فراتر از چت بات معمولی است.

ایجاد این پرسوناها شامل پرسیدن یک سری سؤال از کاربران از طریق نظرسنجی و مصاحبه و یافتن الگوهایی در پاسخ های آنها است. پس از تکمیل مصاحبه ها و نظرسنجی های کافی، می توانید شروع به ایجاد شخصیت هایی برای درک بهتر مخاطبان خود کنید.

این خیلی پیچیده نیست و به مهارت خاصی هم نیاز ندارد. با این حال، بسته به تعداد افراد مخاطب شما، ممکن است مدت زیادی طول بکشد. داشتن چند ابزار تحلیلی در این دوره بسیار کمک می کند.

با آنها صحبت کنید

احتمالاً یکی از مؤثرترین و ساده‌ترین راه‌هایی که برندها برای درک مخاطبان خود دارند، صحبت کردن با آنهاست. این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. این مکالمات می توانند به طرق مختلف ظاهر شوند، اما ایمیل های سریع، تماس های تلفنی یا تعاملات چهره به چهره همیشه موثرترین راه ها برای شناخت مخاطبان شما بوده اند.

گوش دادن به مشتریان شما مزایایی دارد. مشتریان شما بهتر از هر کسی می دانند که چگونه می توانید برند خود را بهبود ببخشید.در هر صورت، این یک تمرین عالی برای کمک به بهبود روابط با مشتری است. همه برندی را دوست دارند که در آن دخیل است.

ممکن است بپرسید: “همه اینها چه فایده ای دارد؟”

نکته اصلی در درک مخاطب، درک رفتار آنهاست. درک اینکه چه چیزی باعث می‌شود هنگام خرید از برند شما چه چیزی را به آنها نشان دهد به این معنی است که می‌توانید تلاش‌های خود را بر بازاریابی هویت برند خود بر اساس آن رفتارها متمرکز کنید.

این خیلی پیچیده نیست، اما این نوع تحقیقات برای هر برندی در هنگام تلاش برای تعریف صدای برند معجزه می کند.نظرات را بخوانید تا بفهمید مشتری از برند شما چه می خواهد. شما خواهید دید که کجا بیشترین ارزش را ارائه می کنید و نحوه استفاده از محصول یا خدمات شما را درک خواهید کرد.

 بررسی‌ها محتوایی را از دهان مشتریان شما ارائه می‌دهند که می‌توانید آن را تغییر دهید و در مطالب بازاریابی خود از آن استفاده کنید، و مطمئن شوید که بدون شک صدایی مرتبط است.

اگر یک نرم‌افزار یا ارائه‌دهنده خدمات B2B هستید، نمایه رایگان خود را ایجاد کنید و همین الان با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

  1. نام تجاری شما چیست؟

کاملاً واضح است که بگوییم برای درک زبان برند خود، باید درک کنید که نام تجاری شما چیست. هر یک از برندهای موجود در بازار امروز تصویر خاصی دارند (یا باید داشته باشند) که می خواهند به تصویر بکشند. بنابراین، اکنون که مشخص کرده اید مخاطبان شما چه کسانی هستند، سوالات مهمی وجود دارد که باید از خود بپرسید تا صدای برند را بیشتر تعریف کنید:

برندینگ
برندینگ

فرهنگ برند شما چیست؟

بله، حتی برندها نیز فرهنگ دارند. زبان برند شبیه فرهنگ است، زیرا هر دو به تعریف برند کمک می کنند. اما فرهنگ رویکرد مستقیم تری دارد.اینطور فکر کنید: فرهنگ برند DNA یک برند است و زبان برند نحوه سازماندهی برند است. زبان برند مخفف حالاتی است که برند به دنیا عرضه می کند. این لحن برند است.

می بینید که این دو ارتباط زیادی با هم دارند. تعریف زبان برندتان یعنی ابتدا فرهنگ برندتان را تعریف کنید. چگونه ما آن را انجام دهیم؟

ابتدا باید ارزش ها، افراد و هدف برند خود را مشخص کنید. دریابید که نام تجاری شما چیست. سپس، فقط یک موضوع نمایش دادن آن برای همه است. این ارزش ها را روشن کنید و فرهنگ شما نیز روشن خواهد شد.

رسالت برند شما چیست؟

این سوال با سوال بالا مرتبط است، اما به خودی خود برای زبان برند بسیار مهم است، بنابراین جایگاه خاص خود را پیدا می کند. هر برندی، صرف نظر از صنعت، باید یک ماموریت داشته باشد. چه برای ارائه کفش های باکیفیت یا آموزش مردم در مورد اهمیت انرژی سبز، شما باید یکی از آن ها را داشته باشید.

برجسته کردن این ماموریت نقش کلیدی در تعریف زبان برند شما دارد.اکنون که دو سوال مهم را که هر برندی می تواند از خود بپرسد بررسی کردیم، بیایید در مورد آنچه که باید با این اطلاعات تازه یافت شده انجام دهیم صحبت کنیم.

لحن صدایی برای زبان برند بصری خود ایجاد کنید

شما فرهنگ خود را می شناسید و مخاطبان خود را می شناسید. زمان آن رسیده است که آن را به یک زبان برند معنادار و بصری هدایت کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که فکر کنید مردم چگونه زبان شما را درک می کنند اگر با لوگو یا نام برند شما همراه نباشد. فکر می کنید چگونه آن را دریافت می کنند؟

هدف از این تمرین ایجاد زبانی است که توسط مشتریان به عنوان زبان شما قابل تشخیص باشد. زبان بصری برند شما باید به اندازه خود برند منحصر به فرد باشد و بنابراین به راحتی قابل تشخیص باشد.

تکنیک سه کلمه ای

یکی دیگر از تکنیک‌های محبوب برای ایجاد دستورالعمل‌های زبان برند شما، ارائه سه کلمه است که مطمئن هستید نام تجاری شما را توصیف می‌کند.اکنون که کلمات خود را دارید، می‌توانید دستورالعمل‌های زبان برند خود را بر اساس آنچه که معتقدید بهترین توصیف برند شما است، شروع کنید.

شما باید برای خودتان یک نقشه راه داشته باشید،که مسیر را راحت پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که این کلمات باید به عنوان بهترین کلمات برای توصیف برند شما مورد توافق قرار گیرند. آنها کلماتی هستند که به تعریف زبان برند شما کمک می کنند، بنابراین دقیق بودن آنها بسیار مهم است.

شروع به کار بر روی زبان برند خود کنید

نام گذاری برند
نام گذاری برند

چگونه روی زبان برند خود کار می کنید؟ صادقانه بگویم، ممکن است کمی آزمون و خطا نیاز داشته باشد. زبان برند اغلب چیزی است که در طول زمان توسعه یافته است. همانطور که گفته شد، شما باید اقدامات مناسب را انجام دهید تا مطمئن شوید که آماده هستید.

به یاد داشته باشید، زبان برند شما نحوه ارائه برندتان است. این اغلب خود را در قالب محتوای آنلاین نشان می دهد.بازاریابی محتوا یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی است، بنابراین مهم است که تمام تلاش خود را به کار بگیرید. باز هم، این چیزی است که به احتمال زیاد در طول زمان توسعه خواهد یافت. برخی از افراد در آن مهارت دارند، اما تمرین باعث عالی می شود.

اگر به صورت آنلاین برای نکات کپی رایتینگ جستجو کنید، نکات عمومی زیادی را خواهید یافت. اکثر آنها در نهایت یک نتیجه می گیرند: تمرین زیاد. برای ساده‌سازی کل این مرحله تمرین و آسان‌تر کردن آن برای شما، در اینجا برخی از مفیدترین دستورالعمل‌های زبان برند وجود دارد که من با آنها برخورد کرده‌ام و واقعاً کمک می‌کنند:

در موضوعات مختلف بنویسید

هیچ چیزی مانند نوشتن در مورد چیزهایی که با آنها ناآشنا هستید واقعاً مهارت های شما را آزمایش نمی کند. تا آنجایی که توسعه زبان برند پیش می رود، این روش بسیار مفیدی است. تلاش برای بیان لحن و زبان یکسان در چندین موضوع مختلف آسان نیست، اما به شما کمک می کند زبان برند خود را تقویت کنید.

مخاطب را در اولویت قرار دهید

آیا خواندن مطالب شما آسان است؟ آیا با مخاطب هدف ثبت می شود؟ آیا زبان و فرهنگ برند شما را به درستی به تصویر می کشد؟ اینها همه سوالاتی است که باید از خود بپرسید.

در حالی که می خواهید مطمئن شوید که نام تجاری شما نشان داده شده است، باید خواننده را نیز در نظر داشته باشید. محتوای شما می تواند کاملاً نشان دهنده برند شما باشد، اما اگر برای خواننده منطقی نباشد، فایده ای ندارد.

قالب مهم است

یکی از بهترین نکاتی که من تا به حال در بازاریابی محتوا دریافت کرده ام این است که همه چیزهایی را که در دبیرستان و دانشگاه یاد گرفته اید در حین نوشتن بردارید و از پنجره بیرون بیندازید.

در مدرسه به ما یاد می دهند که خیلی خاص بنویسیم. تمام نوشته‌های ما در نهایت از زبان کمی متفاوت استفاده می‌کردند، اما همه آن‌ها عمدتاً یکسان به نظر می‌رسیدند. این مشکل در بازاریابی محتوا می شود. کل ایده پشت ایجاد زبان برند متفاوت بودن است.

خب چطور باید انجامش بدیم؟ باز هم به فکر خوانندگان باشید. ما در مورد مقاله ای صحبت نمی کنیم که باید برای نمره بنویسید. ما در مورد محتوایی صحبت می کنیم که مردم نه تنها می خواهند بخوانند، بلکه به طور خاص برای انجام آن جستجو می کنند.

آن را کوتاه و شیرین نگه دارید و مطمئن شوید که خواننده از آن لذت می برد و چیزی را از خواندن دور می کند.

کمال گرا باشید

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که “هیچ کس یک کمال گرا را دوست ندارد”؟ خوب، در برخی موارد ممکن است درست باشد، اما این یکی از آن موارد نیست.ضربه زننده باشید! مطالب خود را بارها و بارها بخوانید تا مطمئن شوید که کامل است.

متوجه خواهید شد که هرچه بیشتر و بیشتر در این تمرین ها قدم بردارید، شروع به توسعه تکنیک خود خواهید کرد. این یک چیز خوب است، زیرا شما در حال شروع به شاخه شدن و ایجاد زبان برند خود هستید.

برای تغییر آماده باشید

تغییر دادن. این کلمه ای نیست که بسیاری از مردم دوست دارند آن را بشنوند، اما در هنگام توسعه یک زبان برند بسیار مهم است.

متاسفانه تغییر اجتناب ناپذیر است. شما باید کاملاً آماده تغییر زبان برند خود باشید.

ایده این است که یک زبان برند ایجاد کنید که برند شما را به تصویر بکشد، به خوبی با مشتریان شما بنشیند و به مشتریان – جدید و بازگشتی – کمک کند تا برند شما را به راحتی شناسایی کنند. اگر زبان شما همه این موارد را انجام نمی دهد، زمان آن رسیده که کمی آن را تغییر دهید.

همانطور که همه ما می دانیم، تغییر همیشه آسان نیست، اما ممکن است. در هر مرحله از راه موانعی وجود خواهد داشت، اما مهم این است که چگونه بر آن موانع غلبه کنید.

مزایای برند
مزایای برند

برای اکثر شرکت‌ها، آن‌ها این را تغییر نام تجاری می‌نامند و معمولاً بسیار بیشتر از یک تغییر ساده در لحن است. این شامل استراتژی ها، هویت ها و اهداف جدید است. این همیشه یک داستان موفقیت نیز نیست.

نکته: فکر می کنید ممکن است به کمک حرفه ای برای ساختن زبان برند عالی نیاز داشته باشید؟ بهترین آژانس های برندینگ موجود در بازار را بررسی کنید!

نمونه های زبان برند

چند نمونه خوب از موفقیت با زبان برند وجود دارد. بیشتر اوقات، فقط یک عبارت یا حتی یک کلمه ساده لازم است تا فوراً ما را به فکر یک برند بیاندازد.

در اینجا چند مارک وجود دارد که این کار را به درستی انجام می دهند:

  1. BMW

زبان بصری برند BMW یکی از شناخته شده ترین زبان ها در دنیای خودرو است. صرف نظر از موقعیت اجتماعی، آموزش حرفه ای، یا اینکه طرفدار این برند است یا خیر، مردم خودروهای بی ام دبلیو را نه تنها با آرم، بلکه با عناصر طراحی خاصی که تاریخ ساز شدند، می شناسند.

نگاهی اجمالی به یکی از خودروهای این برند اغلب تنها چیزی است که لازم است تا کسی یکی از ساخته های آن را بشناسد، و ارتباط زیادی با زبان بصری برند آن دارد.

اگر نگاهی به هر بی ام دبلیو، چه مدرن و چه غیر مدرن بیندازید، متوجه نکات طراحی زیادی خواهید شد که در طول سال ها به کار گرفته است. یک مثال خوب از آن می‌توان کوره‌های جلویی روی خودروها را نام برد – آنها بخشی از هویت برند هستند، عناصری که به راحتی توسط همه قابل تشخیص هستند.

یکی دیگر از نمونه های واقعا خوب زبان بصری برند BMW، راه راه های معروف M آن است. این رنگ ها، صرف نظر از اینکه در یک BMW هستند یا نه، تقریباً بلافاصله به عنوان سری M BMW دیده می شوند.

نکته این است که BMW از آنچه که یک BMW را به BMW تبدیل می کند بسیار آگاه است. استراتژی برند خود را در طول سال ها توسعه داده است و می داند که چگونه آن را به خوبی اجرا کند. همیشه موضوع کیفیت، قابلیت اطمینان، دوام زیاد و اعتماد در بین مالکان خودروهای BMW خواهد بود. با این حال، استراتژی بازاریابی آن بسیار فراتر از این جزئیات فنی است و به ساخت یک برند تقریباً نمادین کمک کرد.

    2. Disney

نمونه عالی دیگر از برندهایی که به زبان برند تسلط دارند، دیزنی است. دیزنی به دلیل تصویری که منتشر کرده است، به سرعت راه خود را در قلب و ذهن تقریباً همه به دست آورده است.

دیزنی به خاطر خدمات مشتریانش در پارک های تفریحی و داستان های صمیمانه ای که در فیلم هایش تعریف می کند، شناخته شده است. ببینید، همه اینها بر اساس زبان برند آن محاسبه می شود. همه این مجموعه را شادترین مکان روی زمین می دانند زیرا این برند زبان برند خود را کاملاً توسعه داده است.

همیشه با نگرش مثبت، شادی و موفقیت همراه بوده است. همه عناصر آن، همه شخصیت های محبوبش، و همه داستان های آن به این تصویر مثبت کمک می کنند. و همه ما می دانیم که چنین تداعی تصویری در ذهن مشتریان چقدر اهمیت دارد. دیزنی نیز آن را می دانست. از این رو، موفقیت آن در جهان شناخته شده است.

نتیجه گیری

مهم ترین جزئیاتی که باید از این موضوع حذف کرد این است که صدای برند شما شنیده شود. آن را منحصر به فرد کنید و آن را به معنای چیزی بسازید. دفعه بعد که خبرنامه ای ارسال می کنید، محتوا را به روز می کنید، تبلیغی را اجرا می کنید، یا حتی محصولی تولید می کنید یا خدماتی را ارائه می دهید، به پیامی که به جهان ارسال می کنید فکر کنید. اگر آن پیام زبان برند شما را فریاد نمی زند، زمان آن فرا رسیده است که لحن جدیدی از صدایتان ایجاد کنید.

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *