3 ایده جذاب در طراحی کاتالوگ 3 لت

3 ایده جذاب در طراحی کاتالوگ 3 لت


 

کاتالوگ 3 لت

در کاتالوگ ها این را در نظر داشته باشید که کاتالوگ های تبلیغاتی در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارند و می‌توان آن ها را به روش های مختلف ، تا کرد که رایج ترین آنها 3 تایی می‌باشد. در اکثر کاتالوگ های سه لت ابتدا سمت چپ و بعد سمت راست خم می شود به این دلیل که هنگام باز شدن از راست به چپ خوانده شود. چاپ کاتالوگ های سه لت برای بازار یابی مفید و مناسب هستند.

3نکات طراحی کاتالوگ 3 لت

در بخش بعدی 3 نکته از مهم ترین نکات طراحی کاتالوگ سه لت را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

1.طرح بندی

در ابتدای طراحی کاتالوگ سه لت، اولین نکته ای را که باید به آن توجه داشته باشید، طرح بندی کاتالوگ است. حتی در مواقعی که کاتالوگ های 3 تایی می‌توانند هر ابعادی را داشته باشند، تا کردن معمولاً بر اساس نمای افقی کاغذ می‌باشد. در اینجا به هر بخش اعدادی را اختصاص دادیم که  نشان دهنده اولویت ظاهر شدن بروشور حین باز شدن و خواندن آن توسط مشتری است. هنگام نمایش قسمت جلویی کاتالوگ، به ترتیب بخش های 2، 3 و 4 نشان داده می شوند. پشت کاغذ بخش های 6، 5 و 1 را به مشنری نشان خواهد داد.

2.چاپ سفارشی

در هنگام چاپ سفارشی کاتالوگ های سه لتی، ترتیب طراحی حتما باید رعایت شود. در ابتدا فلپ جلویی، کاتالوگ تا شده است. معمولاً این جلد حاوی یک عکس، نام شرکت یا شخص و یک پیام مهم است که خواننده را جذب خود کرده و مجبور می‌شود تا انتها آن را بخواند.

در بخش بعد، خواننده کاتالوگ را باز می‌نماید تا جلد داخل را ببیند. اکثرا این بخش را مهم‌ترین بخش طراحی کاتالوگ سه لت می‌دانند، چون که باید محصول یا خدمات در آن معرفی شوند تا به بهترین شکل ممکن، مخاطب را جذب خود کند. که بیشتر این بخش شامل سؤالات و جواب هایی است که به خواننده می گوید که چرا استفاده از این محصولات یا خدمات برای شما ضروری و مهم هستند.

3.بخش داخلی

در ابتدا خواننده کاتالوگ را باز می کند تا کل قسمت داخلی آن را ببیند. قسمت های داخلی وسط و سمت راست کاتالوگ، در اکثر موارد حاوی اطلاعات بیشتر و مفیدتر هستند. این بخش می‌‌تواند با متن‌های زیادی نیز همراه باشد، برای همین است که بسیاری از طراحان حرفه ای از سرصفحه‌ها و زیر سربرگ‌های زیادی برای طراحی استفاده می‌کنند.

طراحی کاتالوگ 3 لت

بروشورها به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغاتی محبوب شناخته می‌شوند، و اگرچه معرفی برند و کسب و کار از طریق کاتالوگ و راه‌های دیگر نیز مهم است، اما طراحی بروشور همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است.بروشورها در انواع مختلف و با مدل‌ها و اشکال متنوعی طراحی می‌شوند. تلفیق خلاقیت با اصول اولیه طراحی ممکن است به ایجاد نمونه‌هایی بی‌درنگ و منحصر به فرد منجر شود.

طراحی بروشور سه لت به عنوان یکی از پرکاربردترین فرم‌ها در این زمینه شناخته می‌شود، و برای مشاغل کوچک مناسب است. استفاده از کاغذ ۸ ۱/۲ × ۱۱ و تاشه دوباره با ایجاد سه پنل در هر سمت، ساختار این بروشور را ایجاد می‌کند.طراحی کاتالوگ سه لت به دلیل داشتن مزیت هایی همچون  : کاهش المان‌های چاپی، اهمیت وب‌سایت در بازاریابی، حساسیت به محیط‌ زیست و نیاز به بررسی دقیق هزینه‌های بازاریابی طرفدار های زیادی دارد.

دلایل محبوبیت طراحی کاتالوگ سه لت

با گذشت زمان و رشد دنیای تبلیغات، طراحی بروشور سه لت به یک استراتژی مهم در بازاریابی تبدیل شده است. در ادامه، به بررسی عواملی که به محبوبیت این نوع بروشور کمک کرده‌اند، اهمیت آن در محیط کسب و کار، نکات کلیدی در طراحی و اجرا، و چگونگی بهره‌گیری از طراحی بروشور سه لت برای جلب مشتریان پرداخته خواهد شد.

کاهش المان‌های چاپی

در دنیای مدرن، کاهش مصرف کاغذ و المان‌های چاپی اهمیت زیادی پیدا کرده است. طراحی بروشور سه لت با ساختار کمتری نسبت به سایر انواع بروشورها، به کاهش هدر رفت منابع کمک کرده و برای محیط زیست دوستانه تر است.

اهمیت وب‌سایت در بازاریابی

با گسترش اینترنت و افزایش استفاده افراد از وب‌سایت‌ها، تبلیغات آنلاین به اهمیت بیشتری دست یافته‌اند. اما بروشورها همچنان ابزاری موثر در مکمل کردن استراتژی‌های آنلاین می‌باشند و با استفاده از آنها، ارتباط نزدیک‌تر و فیزیکی‌ با مشتریان ایجاد می‌شود.

 محیط‌ زیست

افراد بیشتری به حفاظت از محیط‌زیست اهمیت می‌دهند و انتظار دارند کسب و کارها نیز در تبلیغات خود این حساسیت را رعایت کنند. بروشورهای سه لت با استفاده کمتر از منابع، به این حساسیت پاسخ می‌دهند.

اهمیت طراحی کاتالوگ 3 لت

دلیل اهمیت طراحی بروشور این است که اگر به نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ سه لت توجه کنند ، در کسب و کار و فروش تاثیر بالایی دارد. 

1.قابلیت جلب توجه

طراحی بروشور سه لت به دلیل ساختار خاص خود، توانایی جلب توجه مخاطبان را داراست. این ساختار موجب می‌شود که اطلاعات به گونه‌ای تنظیم شوند که چشم مشتری به سمت آن جلب شود.

2.اطلاع‌رسانی 

با وجود محدودیت در فضا نسبت به بروشورهای دیگر، بروشور سه لت این امکان را فراهم می‌کند تا اطلاعات بیشتری با جزئیات دقیق تر به مشتری ارائه شود.

3.نقل و انتقال آسان

بروشورها به‌خاطر اندازه کوچک و سبک خود، به راحتی قابل حمل و انتقال هستند. این ویژگی موجب می‌شود تا مشتریان آنها را با خود حمل کنند و اطلاعات در زمانی که نیاز دارند، در دسترس باشد.

عناصر کلیدی در طراحی کاتالوگ 3 لت

در این بخش 3 عنصر طلایی در مورد طراحی این مدل کاتالوگ ها برای بهبود و تاثیر خوب در جذب و حفظ مشتریان و مخاطبان هدف آورده ایم. که شامل :

1.انتخاب تصاویر جذاب

تصاویر با کیفیت و جذاب می‌توانند تاثیر زیادی در جلب توجه داشته باشند. از تصاویری استفاده کنید که با محتوای بروشور هماهنگی داشته باشند.

2.متن مناسب و خوانا

محتوای متنی باید خوانا و مختصر باشد. اطلاعات مهم را با استفاده از جملات کوتاه و واضح ارائه دهید.

3.استفاده از رنگهای جذاب

استفاده از رنگهای جذاب و هماهنگ با ایده‌آل کسب و کار، اثربخشی بیشتری در ترکیب بصری بروشور دارد.

نکته :

در این مقاله به 3 نکته مهم در هنگام طراحی کاتالوگ سه لت اشاره کردیم. این 3 نکته به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد و تاثیر کیفیت کار را در نهایت مشاهده خواهید کرد. اگر هم به دنبال مجموعه حرفه ای برای طراحی کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال می باشید، الو کاتالوگ در خدمت شما عزیزان می باشد. تنها کافیست با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای الو کاتالوگ 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *